Yeni dönemin ilk meclisi 8 Nisan’da

Milas Belediye Meclisi’nin yeni belediye başkanı ve meclis üyeleriyle gerçekleştireceği ilk meclis toplantısı 8 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’de düzenlenecek.

Milas Belediye Meclisi, Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ve meclis üyeleriyle ilk toplantısını pazartesi günü gerçekleştirecek. 5’i AK Parti, 5’i MHP 21’i Cumhuriyet Halk Partili yeni meclis üyelerinin katılımıyla ilk kez düzenlenecek olan meclis toplantısı, saat 14.00’de Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek. Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz’un tüm Milas halkını davet ettiği 2024 yılı nisan ayı meclis toplantısında 14 ana gündem maddesi ile 5 imar komisyon raporu görüşülerek karara bağlanacak.

2024 yılı nisan ayı olağan meclis toplantısının gündemi şöyle:

Başkan tarafından Meclisin Açılışı ve yoklama

1- 5393 sayılı yasanın 19’uncu maddesi gereğince Meclis 1’inci ve 2’nci Başkan Vekillerinin seçimi, (Yazı İşleri Müdürlüğü)

2- 5393 sayılı Yasanın 19’unncu maddesi gereğince 2 Asil, 2 Yedek Meclis Katip Üyelerinin seçimi, (Yazı İşleri Müdürlüğü)

3- 5393 sayılı Yasanın 33'üncü maddesi gereğince 1 yıl süre ile görev yapacak olan Encümen Üyeliği seçimi,(Yazı İşleri  Müdürlüğü)

4- 5393 sayılı Yasanın 24'üncü maddesi gereğince 1 Yıl süre ile görev yapacak olan  Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği seçimi,(Yazı İşleri Müdürlüğü)

5- 5393 Sayılı Yasanın 24'üncü maddesi gereğince 1 Yıl süre ile görev yapacak olan İmar Ve Bayındırlık Komisyonu Üyeliği seçimi, (Yazı İşleri Müdürlüğü)

6- Milas Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinin 4 Bölüm (Yardım Komisyonu oluşumu) 10'uncu maddesi gereği “Sosyal Yardım Komisyonu Belediye Başkanı ya da görevlendireceği Belediye Başkan Yardımcısı Başkanlığında bir Başkan, Sosyal Yardım İşleri Müdürü ile bir Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli ve Belediye Meclisi tarafından seçilecek olan Meclis Üyesi olmak üzere 5 kişiden oluşması gerektiğinden Sosyal Yardım Komisyonunda görev yapmak üzere 2 Meclis Üyesinin seçilmesi talebinin görüşülmesi, (Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü)

7- Üyesi olduğumuz Tarihi Kentler Birliği Meclisinde;  Belediyemizi temsil etmek üzere Meclis Üyeleri arasından 1 Asil üye ve 1 Yedek üye seçilmesi talebinin görüşülmesi; (Yazı İşleri Müdürlüğü)

8- Üyesi olduğumuz Ege Belediyeler Birliği Meclisinde ; Belediyemizi temsil etmek üzere Meclis Üyeleri  arasından  1 asil ve 1 yedek üye seçilmesi talebinin görüşülmesi. (Yazı İşleri Müdürlüğü)

9- Üyesi olduğumuz Kıyı Ege Belediyeler Birliği Meclisinde;  Belediyemizi temsil etmek üzere Meclis Üyeleri arasından 1 Asil üye ve 1 Yedek üye seçilmesi talebinin görüşülmesi; (Yazı İşleri Müdürlüğü)

10- Üyesi olduğumuz Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği Meclisinde;  Belediyemizi temsil etmek üzere Meclis Üyeleri arasından 3 Asil üye ve 2 Yedek üye seçilmesi talebinin görüşülmesi; (Yazı İşleri Müdürlüğü)

11- 5393 Sayılı Belediye Kanunun 25. Maddesi ve Meclis Çalışma Yönetmeliğinin 22. Maddesi gereği Milas Belediyesi 2023 Mali Yılı Denetim Raporunun Meclis bilgisine sunulması. (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

12- 2023 Mali Yılı faaliyet Raporunun görüşülmesi, (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

13- 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 32'nci maddesi ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 38/g maddesi gereğince Tüm-Bel-Sen ile sözleşme bitim tarihinden itibaren toplu iş sözleşmesi (Sosyal Denge Sözleşmesi) yapılabilmesi için Belediye Başkanı Fevzi Topuz’a yetki verilmesinin görüşülmesi, (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

14- Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11'inci maddesine göre Boş Kadro Değişiklik Cetvelinde belirtilen dolu-boş kadro  derece ve unvan  değişikliğinin görüşülmesi. (İnsan Kaynakları Müdürlüğü)

15- İmar Komisyon Raporlarının görüşülmesi;

1- İlçemiz Gökbel Mahallesi 244 ada 3 parsel maliki Ümit Toprak’ın; İlçemiz  Gökbel Mahallesi 244 ada 5 parsel numarasında kayıtlı mülkiyeti belediyemize ait arsa vasıflı 82,73 m2 yüzölçümlü taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi.( Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

2- İlçemiz Gümüşlük Mahallesi 395 ada 162, 168 ve 169 parsel malikleri ilgi dilekçesinde; 395 ada 33 parsel malikinin yola terklerini yapmamış olması nedeniyle inşaat yapamadıklarını bu nedenle 395 ada 33 parsel malikinin yola terklerini yapmasını, yapmadığı takdirde Belediyemizce kamulaştırma yapılması talebinin görüşülmesi. ( Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)

3- Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığının, İlçemiz Koru Mahallesi'nde yaklaşık 153 Ha.’lık alanda hazırlanan  1/5000 ölçekli nazım imar planı taslağının  3194 sayılı Yasanın 8/e maddesi gereğince Belediyemiz Meclisince incelenerek bir karar alınması talebinin görüşülmesi. (İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü)

4- İlçemiz, Boğaziçi Mahallesi 162 ada 5 ve 6 parsel (eski 2 ve 3 parsel) numarasında kayıtlı taşınmazlar üzerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 07.11.2023 tarih ve 256117 sayılı yazısında belirtilen hususlar çerçevesinde revize edilen Ticaret Alanı amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifinin 3194 sayılı Yasanın 8/e maddesi gereğince Belediyemiz Meclisince incelenerek bir karar alınması talebinin görüşülmesi. (İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü)

5- İlçemiz, Güllük Mahallesi 366 ada 12 ve 22 parsel numarasında kayıtlı taşınmazlar üzerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 09.10.2023 tarih ve 246716 sayılı yazısında belirtilen hususlar çerçevesinde revize edilen Yaya Yolu Düzenlemesi amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifinin 3194 sayılı Yasanın 8/e maddesi gereğince Belediyemiz Meclisince incelenerek bir karar alınması talebinin görüşülmesi. (İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü)

05 Nis 2024 - 09:20 Muğla/ Milas- Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.