Kaymakam Arslan gözyaşlarıyla Radyo Gözlem’de Milaslılara veda etti

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile Bursa’nın İnegöl ilçesine tayini çıkan Milas Kaymakamı Eren Arslan, veda ziyaretleri kapsamında Radyo Gözlem’i ziyaret etti. Kaymakam Arslan Radyo Gözlem’de yayınlanan programda Milaslılarla gözyaşları arasında vedalaştı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Milas Kaymakamı Eren Arslan 12 Şubat 2021 Cuma günü saat 18.30’da Radyo Gözlem’i ziyaret etti. Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı Radyo Gözlem Yönetim Kurulu Başkanı A. Münevver Mat, Gazete Güney Ege Yazıişleri Müdürü Volkan Yıldız, Radyo Gözlem, Habermilas.com Haber Müdürü Gizem Kapusuz ve Radyo Gözlem teknik sorumlusu Serdar Serper karşıladı.

Gizem Kapusuz tarafından sunulan programda oldukça duygusal bir veda konuşması yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas’ta görev yaptığı 4 yılın üzerindeki görev süresini değerlendirerek; “Takvim yapraklarına bakınca bu kadar zamanın geçtiğini anlıyorum ama hissettiklerime baktığım zaman çok hızlı, çok çabuk geçtiğini düşünüyorum. Çünkü dolu dolu geçti. Milas’ta her günümüz farklı bir uğraşla, Milas’a faydalı olmak, katkı sunmak adına çalışmayla geçti. Milas’ın ve Milaslı hemşehrilerimizin sıcaklığına samimiyetine bağlıyorum. İnsanın sevdiğiyle geçirdiği zaman çok kısa gelirmiş. İnsanın zorlu, eziyetli, acı çekerek geçirdiği zaman da çok uzun hissedilirmiş. Benim bu zaman diliminin çok kısa geçtiğini hissetmemin sebebinin bu sevgi olduğunu düşünüyorum” dedi.

15 Aralık 2016 yılında Milas’taki görevine başladığını ifade eden Kaymakam Arslan; “16 Aralık’ta Çukur Mahallesi vatandaşları ile bir araya geldim. Ondan sonra da tüm mahallelerimizde, sokakta, caddede, işyerlerinde hemşehrilerimizle hep bir arada olduk.  Hem gönül kapımız, hem görevimiz olan makam kapımız hep açık oldu. Her zaman karşılıklı sevgi ve iletişim halinde olduk. Onların dertlerini anlayıp, onlara çare olmaya, onlara destek olmaya gayret gösterdim. Bunun karşılığı olarak bu gönül köprüsünün kurulduğunu düşünüyorum. Çok mutluyum bundan dolayı da. Milas bende hep güzel anılarla yaşayacak. Nerede olursam olayım, içinde Milas geçen bir kelime duyduğumda mutlaka ilgim o yönde olacak. Milas’ın gelecekte çok daha gelişmiş, çok daha müreffeh, çok daha üzerinde taşıdığı potansiyelin kullanabilecek bir yer olmasını umut ediyorum. Bunun olacağına inanarak söylüyorum. Her şeyin bir vakti zamanı var. Hiçbir şey sabahtan akşam olmuyor. Gayret gerekiyor, çalışmak gerekiyor, sabır gerekiyor ve bu sabır sonucunda ben inanıyorum ki Milas çok daha iyi yerlerde, çok daha güzel yerlerde olacak. Ben de kendimi bir fahri bir Milaslı olarak hissediyorum. Nerede olursam olayım, hangi görevi yaparsam yapayım Milas’la alakalı olarak hala benim yapabileceğim bir şey olursa, bir katkım dokunursa ben sorumluluk almaktan geri durmam. Bundan sonrası için de gönlüm hep Milaslı olacak” dedi.

16 Şubat 2021 Salı günü ilçemizden ayrılacak olan Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Milas için en güncel en önemli konulardan birisi, özellikle kış aylarında yaşadığımız Milas’ın hem coğrafi koşulları sebebiyle hem de ısınma kullanılan kömür ve benzeri yakıtlar nedeniyle kirlenen havasının bir an önce temiz ve sağlıklı olabilmesi adına temiz bir yakıt olan doğalgaza kavuşması. Bu konu da biz de tüm sorumlularla, siyasilerle, sayın vekillerimizle gayret gösterdik. Bir mesafe kat ettik, bir yol aldık. Geçen hafta Milas heyetiyle birlikte Ankara’daydım. Bir yasal düzenleme, bir mevzuat çalışmasının bu ay içerisinde tamamlandıktan sonra bu konudaki yapım işlerinin çok daha hızlı çözülebileceğini öğrenmiş olduk. İnşallah önümüzdeki yıllarda Organize Sanayi Bölgemizin ihtiyacı olacak olan, hem de şehrin ihtiyacı olan doğalgazın kısa zamanda ilçemize geleceğine inanıyorum. Bunun yanında hayat çok dinamik. İnsanoğlu yaşadığı her gün başka bir ihtiyaçla yüzleşiyor. Biz her şeyi tamamladık, artık her şey bitti deme şansımız yok. O yüzden bir her ne yaptıysak, bir taş koyduysak bizden sonra da mutlaka inşa edilmesi gereken daha birçok iş var. Milas’ta bu potansiyel, bu alt yapı var. Bundan sonra görev yapacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu dönemde bana da katkı sunma anlamında bir sorumluluk düşerse Milas için çalışmaya seve seve devam ederim” dedi.

Programın sonunda gözyaşlarıyla Milaslılara seslenerek veda eden Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Kıymetli Milaslı hemşehrilerim. İnegöl Kaymakamlığına atanmam nedeniyle 15 Aralık 2016 yılından beri büyük bir onurla, gururla ve aşkla yürütmüş olduğum Milas Kaymakamlığı görevimden Pazartesi günü ayrılacağım. Binlerce yıllık tarihinde Karya Medeniyetine, Menteşe Beyliğine başkentlik yapmış, sayısız doğal, kültürel zenginliğe sahip Milas’ta 4 yıldan fazla 5’inci yılın içerisinde Kaymakam olarak görev yapmam şahsım, ailem için büyük bir onur ve gurur vesilesi olmuştur.

Yeryüzü cenneti olan Milas’ta sadece mesleki bir sorumlulukla değil aynı zamanda milli bir görev, kutsal bir nöbet anlayışıyla görev yapmaya çalıştım. Görev yaptığım süre içerisinde, yaptığım her işte adil, dürüst, açık, katılımcı, halka yakın, müşfik, duyarlı, birleştirici ve şeffaf, pratik, dinamik bir yönetici olmaya gayret gösterdim. Bu çerçevede resmi özel tüm kurum kuruluşların uyumlu çalışmasını sağlamak, devleti ve halkın birbirine yakınlaşmasını sağlamak, farklı toplum kesimlerini kaynaştırmak, ekonomik ve fiziki gelişmenin yanı sıra sosyal ve kültürel dokunun güçlenmesi için ilçemizde sevgi, saygı, güven ortamını geliştirmek en büyük hedefim oldu. Başta eğitim, sağlık, turizm, ilçemizin tanıtımı, ürün geliştirme, sanayi, özellikle organize sanayi, ticaret, girişimcilik, el sanatları, yine kırsal kesimlerimizin özellikle alt yapı talepleri gibi ilçemizin öncelikleri ve potansiyellerinin ortaya çıkarılması için elimden gayreti göstermeye çalıştım.

Kıymetli Milaslı hemşehrilerim. Büyük Atatürk’ün; “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerim kimsesidir” sözüne uygun olarak engellilere, şehit yakınlarına, gazilere, gazi yakınlarına, düşkünlere, kimsesizlere özel bir önem verdim. Bu kesimlerin daha mutlu yaşamaları için gayret sarf ettim. Şehit yakınlarına, gazilere ve gazi yakınlarına sahip çıkmak hepimizin en başta gelen milli görevi ve vefa borcudur desturuyla hareket ettim.

Kıymetli hemşehrilerim. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın en donanımlı şekilde ve sevgi dolu bireyler olarak yetişmesi en büyük amacım oldu. Bunu hem çocuklarımızın hem de ülkemizin geleceği bakımından hayati derecede önemli gördüm.

Kıymetli hemşehrilerim. Hiç şüphesiz yapılan ve yapılamayan daha çok şey var. Yapılanları ve yapılamayanları sizlerin takdirine bırakıyorum. Ancak yapılan bütün hizmetlerin ve yaşanan bütün güzelliklerin asıl sahibi siz kıymetli Milaslı hemşehrilerimsiniz. Bizler açısından önemli güç kaynağı olan sevgi ve güveninizi her zaman hissettiğim için sizlere teşekkür ediyorum. Sizlere bu güzel ilçede 4 yıldan daha fazla Kaymakam olarak görev yapma onurunu yaşatan Yüce Rabbime şükrediyorum.

Kıymetli hemşehrilerim. Şahsım ve ailemin Milas’ta yaşadıkları kıymetli birer anı olarak sevgiyle hatırlanacak ve Milaslılarla olan gönül bağımız yaşamımız boyunca sürecektir.  

Kıymetli hemşehrilerim. Her türlü övgüye layık olan bu asil milletin bir ferdi olarak aziz vatana olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Milletimizin emrinde 24 saat vazife bilinciyle çalışan mülki idare camiasının bir ferdi olarak, taşıdığım bu onurlu sancağı gönül rahatlığıyla Gölhisar Kaymakamı olarak görev yapan Mustafa Ünver Böke kardeşime teslim edeceğim. Şahsıma gösterdiğiniz yakın ilgi ve alakayı genç meslektaşımdan esirgemeyeceğinizi ve ona da aynı şekilde seviyle yaklaşacağınıza olan inancım tamdır. Kendisine de üstün başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere arzı veda ederken, himayelerinde Milas’a hizmet etme bahtiyarlığını yaşadığım, varlığından büyük bir güç aldığım ve hep yardımlarını gördüğüm İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendiye, mahiyetlerinde görevimi yürütürken rehberliğini, devlet adamlığını ve desteğini her zaman yanımda hissettiğim değerli Valim Sayın Orhan Tavlı’ya, görev sürem içerisinde mahiyetlerinde çalışma mutluluğuna eriştiğim Sayın Valilerim Amir Çiçek ve Esengül Civelek hanımefendiye, milletimizin temsilcisi olarak ilettiğim her konuda verdikleri destek ve yakın ilgiden dolayı sayın milletvekillerimize, kamu kurum ve kuruşları başkanlarına, il ve ilçe müdürlerine, personellerine, tüm siyasi partilerin il, ilçe temsilcilerine, belediye meclis üyelerine, mahalle muhtarlarımıza, tüm mesai arkadaşlarıma, sivil toplum kuruluşlarına, meslek örgütlerine, esnaf, ticaret erbabı ve işadamlarına, basın yayın kuruluşlarının kıymetli mensuplarına ve gönlü zengin, vefalı ve vatansever Milaslı hemşehrilerimin her birine yürekten teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin” dedi.

Duydu dolu anların yaşandığı programın ardından Radyo Gözlem Yönetim Kurulu Başkanı A. Münevver Mat, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın Milas’ta görev yaptığı süre içerisinde çektiği fotoğraflardan yapılan, Ajans Gözlem tarafından hazırlan tabloları hediye etti.

13 Şub 2021 - 15:42 Muğla/ Milas- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.
Anket Milas'ta, 2021 yılında doğalgaz altyapısının tamamlanacağına inanıyor musunuz?