Güllük Limanı özelleştirmesi Remi Gazetede yayımlandı

Güllük Liman Sahası’nın ‘Güllük Yat Limanı’ olarak gerçekleşen ihalesi resmi gazetede yayımlandı. İhaleye göre Liman, 35 milyon 250 bin TL bedelle 45 yıllığına 'Güllük Yat Limanı' olarak resmen ICC Grup İnşaat Ticaret Limitet Şirketi’ne verildi.

Resmi Gazetede 20 Mart 2021 Cumartesi günü 3710 karar sayısı ile yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre; TDİ’ye ait Güllük Liman Sahası’nın; ICC Grup İnşaat Ticaret Ltd. Şti.ye İhale Şartnamesi çerçevesinde işletme hakkının verildiği duyuruldu.

Duyurulan kararda şu ifadelere yer verildi: “Özelleştirme İdaresi Başkanlığı İhale Komisyonunca, özelleştirme kapsam ve programında bulunan Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. (TDİ)’ye ait Güllük Liman Sahasının, “Güllük Yat Limanı” olarak işletilmesi amacıyla 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri kapsamında 45 yıl süreyle “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirilmesini teminen İhale İlanı ve İhale Şartnamesinde belirtilen hususlar dikkate alınarak gerçekleştirilen ihale sonucunda verilen;

“TDİ’ye ait Güllük Liman Sahası’nın; 35.250.000 (Otuzbeşmilyonikiyüzellibin) Türk Lirası bedelle en yüksek teklifi veren ICC Grup İnşaat Ticaret Ltd. Şti.ye İhale Şartnamesi çerçevesinde işletme hakkının verilmesine, ICC Grup İnşaat Ticaret Ltd. Şti.nin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine, 35.000.000 (Otuzbeşmilyon) Türk Lirası bedelle ikinci teklifi veren Erk İnşaat Taahhüt Hazır Beton Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.ye İhale Şartnamesi çerçevesinde işletme hakkının verilmesine, Erk İnşaat Taahhüt Hazır Beton Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde teminatının İdare lehine irat kaydedilmesine ve ihalenin iptaline,”

dair 24/11/2020 tarihli ve 03 sayılı Kararın onaylanmasına ve bu Karar çerçevesinde işletme hakkı devir sözleşmesinin imzalanması ile iş bu Karar gereklerinin yerine getirilmesi hususlarında Özelleştirme İdaresi Başkanlığının yetkili kılınmasına, 4046 sayılı Kanunun 3 üncü ve geçici 29 uncu maddeleri ile 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 8 inci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

20 Mar 2021 - 14:25 Muğla/ Milas- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.
Anket Milas'ta, 2021 yılında doğalgaz altyapısının tamamlanacağına inanıyor musunuz?