Protokolden bayram mesajı

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Ramazan Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan;  “Rahmetiyle ve bereketiyle tüm İslam Alemini kucaklayan bir Ramazan ayının ardından yeni bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Birlikte geçireceğimiz, eş, dost, akraba ziyaretleri ile birbirimizle kucaklaşacağımız nice sağlıklı ve mutlu bayramlara kavuşmak dileğiyle bayramımız kutlu olsun” dedi

Milletvekili Gökcan; Bayramların tarihimizde, kültürümüzde ve inancımızda sevincin, mutluluğun, yakınlaşma ve dayanışmanın, hoşgörü ve kardeşlik bağlarının en üst seviyede yaşandığı çok özel zamanlar olduğunu belirterek “Aziz Türk Milletinin en önemli hasletlerinden birisi bayramlara yüklediği kutsiyettir.  Bu özel ve kıymetli günleri, dargınlıkların yerini dostlukların, hüzünlerin yerini sevinçlerin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının daha da güçlenmesi,  birlik ve beraberliğimizin pekişmesi için fırsat olarak değerlendirmeliyiz” dedi.

Bayramların paylaşma, yardımlaşma, mutluluk, sevinç ve coşku gibi insanı insan yapan ve ayakta tutan en güzel değerleri içinde barındıran kutsal günler olduğunu vurgulayan Milletvekili Gökcan açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Maalesef bütün Dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci ülkemizde de etkisini göstermektedir. Bundan dolayı bayram ziyaretlerine, el öpmelere ara vermek durumundayız. Hükümetimizin aldığı kararlarla umuyoruz ki, pandemi süreci yavaşlayacak ve eski günlerimize yeniden kavuşacağız. Bu süreçte maske mesafe ve hijyen kurallarına ve alınan tedbirlere, sevdiklerimizin ve kendi sağlığımız için mutlaka uyalım.

Bizleri ülke ve millet olarak, sevgi, saygı ve kardeşlik bağı ile kuşatan bayramlar, milletimizi güçlü bir şekilde milli ve manevi değerler etrafında buluşturmaktadır.

Dayanışma, yardımlaşma ve böylesi kıymetli günlerde doruğa çıkan kardeşlik duygumuz millet olarak en büyük gücümüz ve karakterimizdir.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, 2023 vizyonumuzu planlamış bulunmaktayız. İnanıyorum ki; büyük hedefler ve aydınlık bir gelecek bizi bekliyor.

Amacımız Aziz Atatürk'ün Milletimize hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmaktır. Kavga ederek, kısır çekişmelere boğularak değil,  birlik, dayanışma, diyalog ve uzlaşı ile hedeflerimize ulaşabiliriz. Bayramların da bu hedeflere ulaşmamıza vesile olmasını temenni ediyorum.

Kardeşliğimizin hakim olduğu, her bir ferdimizin geleceğe daha umutla baktığı, sağlıklı, huzurlu,  mutlu, hayırlı ve bereketli günlere vesile olması dileklerimle, başta Muğlalı hemşerilerim olmak üzere tüm milletimizin Ramazan Bayramını kutluyorum.”

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın Ramazan bayramı mesajı ise şöyle:

“Hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği rahmet ve bereket ayı Ramazan’ı uğurlamanın hüznü ve bu mübarek ayın sonunda bayrama huzur ve güven ortamı içerisinde ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Aziz milletimizin hayatında çok özel ve anlamlı bir yeri olan bayramlar, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun tüm kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Hayatımıza bereket katan Ramazan Bayramı’nı fırsat bilerek, milli ve manevi değerlerimizi en iyi şekilde yansıtıp, milletçe kardeşliğimizi daha da pekiştirip, birlik ve beraberliğimizi en güçlü şekilde yaşatmaya devam edeceğiz.

Değerli Muğlalılar;

Ramazan Bayramı’nı tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle, geçmiş bayramlardan farklı olarak evlerimizde geçirmek durumundayız. Sevdiklerimizle tekrar bir arada olmak ve sağlıklı günlere bir an önce kavuşmak için evlerimizde kalarak bu sürece destek vermeliyiz. Salgın riskini en aza indirmek için tedbirli ve temkinli davranmaya devam edelim. Alınan kurallara uyalım, maske, mesafe ve temizlik hassasiyetine riayet edelim. Gayret ve sabırla, dayanışma içinde inşallah en kısa sürede bu süreci geride bırakacak, sevdiklerimizle huzur, sevinç ve coşku içinde daha nice bayramları, güzel zamanları sağlıklı günlerde paylaşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Muğlalı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmenizi temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Başkan Gürün Ramazan Bayramı’nı Kutladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Ramazan Bayramı’nı kutlayan bir mesaj yayımladı.

Paylaşmanın, dayanışmanın, yokluğu var, gönülleri bir etmenin ayı Ramazan’da araya mesafelerin girdiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün iftar sofralarında, bayramlaşmalarda bir olunmasa da sevgiyle, hoşgörüyle gönüllerin, yüreklerin bir olduğunu söyledi ve tüm vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

“Sosyal mesafelere rağmen güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Dünya ve ülkemizde yaşanan salgın nedeni ile iki Ramazan ayı ve bayramını sosyal mesafeler, tenha iftar sofraları, adetimiz, geleneğimiz olan büyüklerimizin ellerini, küçüklerimizin de gözlerinden öpmeden geçiriyoruz. Evlatlarımıza, torunlarımıza, sevdiklerimize onları korumak için sarılamıyor, yaklaşamıyoruz. Tüm bu yaşadığımız olumsuzluklara rağmen umutsuz ve karamsar olmaya hakkımız yok.

Paylaşmanın, dayanışmanın, yokluğu var etmenin ayı Ramazan ayından sonra Ramazan Bayramı’nda da mesafelere rağmen sevdiklerimizin yanında olmaya, onlara sarılamasak da sesimizle kucaklamaya devam edeceğiz. Bugünleri de geride bırakarak nerede o eski Ramazanlar demeden hep birlikte iftar ve bayram sofralarında buluşacak, sevdiklerimizle bir olacağız. Siz değerli hemşehrilerimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlıkla, umutla, mutlulukla ve sevdiklerinizle mesafelere rağmen güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum.”

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin Ramazan Bayramı mesajı da şöyle:

“Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının ileri düzeye vardığı bir Ramazan Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz.

 Bayramlar; sevgi, kardeşlik, barış ve dostluk duygularını güçlendirir, yardımlaşma duygularını pekiştirir ve milli birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırır. Bu kutsal günleri fırsat bilerek, bizleri bir arada tutan milli ve manevi değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek, kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz.

Malum olunduğu üzere bir süredir insanlık, Koronavirüs salgını ile mücadele etmektedir. Bu kapsamda almak zorunda kaldığımız tedbirler dolayısıyla pek çoğumuz geçmişte yapmakta olduğumuz uygulama ve alışkanlıkları arıyor ve özlemle geçmişi yad ediyoruz.

Ancak unutulmamalıdır ki, bugün aldığımız tedbirler, yarın yaşayacağımız sağlıklı günlere attığımız adımlardır. Sevdiklerimizle bu bayramda aramıza koyacağımız mesafe önümüzdeki mutlu ve bir arada geçireceğimiz bayramların habercisidir.

Bu duygu ve düşüncelerimle tüm Milas’lı hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın, tüm kamu personelimizin Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık ve milletimiz için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi, saygı ve iyi dileklerimi sunarım.”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Tokat mesajında şu duygu ve düşüncelere yer verdi:

“Mübarek Ramazan ayının manevi iklimini Milas’ta birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde yaşadık. Bayramlar, insanların birbiriyle kaynaştığı, beraberlik duygularının pekiştiği, hoşgörünün güzel örneklerinin sergilendiği çok özel günlerdir. Ramazan Bayramı, milletçe sahip olduğumuz dostluk, kardeşlik, sosyal dayanışma ve yardımlaşma gibi duyguların yoğun olarak yaşandığı, halkımızı birbirine bağlayan coşku ve sevinç günleridir. COVİD-19 belasının son bulduğu, ülkemizin normal günlerine döndüğü ve sağlıklı bir bayram olmasını umut ediyor,  haksızlıkların son bulduğu, adaletin herkes için olduğu,  bütünleşen bir Türkiye diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

12 May 2021 - 10:18 Muğla/ Milas- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.Anket Milas'ın en tanınmış antik kenti sizce hangisi?