Milas Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı bugün

Milas Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı 05.11.2021 Cuma günü (Bugün) toplanacak.

Haber albümü için resme tıklayın

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Başkanlığı’nda toplanacak olan mecliste 13 ana gündem maddesinin yanı sıra, Plan Bütçe Komisyon Raporları ve İmar Komisyon Raporları görüşülerek, karara bağlanacak.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda 05 Kasım Cuma günü saat 14’te gerçekleştirilecek toplantı, Milas Belediyesi Facebook hesabından da canlı olarak yayınlanacak.

Milas Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın gündem maddeleri aşağıdaki gibidir.

2021 Kasım ayı meclis gündemi şöye:

1-            Açılış ve yoklama

2-            İlçemizin de içinde bulunduğu bölge olan Karya Bölgesinin kentlerini kentsel, kültürel, doğal miras (ortak miras) vb. anlayışla bir araya getirmek amacıyla, 5393 sayılı Belediye Kanunun 18/o maddesine istinaden “Karya Belediyeler Birliği” adı altında birlik kurulması talebinin görüşülmesi, (Özel Kalem Müdürlüğü)

3-            Milas Kaymakamlığı ile birlikte ortak proje olarak 13-14 Kasım 2021 tarihlerinde  7 ncisi düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği etkinliklerinin 5393 sayılı Yasanın 75 nci maddesi kapsamında Milas Kaymakamlığı ile birlikte yapılması ve şenlik etkinliklerinde Belediyemize verilecek veya verilebilecek görevler kapsamındaki  tüm (konaklama, ulaşım, ses sahne ve ışık sistemi, vb. organizasyonların) giderlerin ve etkinlik ile ilgili ortaya çıkabilecek diğer giderlerin Belediyemiz  bütçesinden karşılanması talebinin görüşülmesi, (Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü)

4-            25.10.2021 tarih 2021/276 sayılı Belediye Meclis Kararı ile belirlenen 2022 yılı ücret tarifelerinde, Müdürlüğümüze ait gelir tarifelerindeki Pet Su, Bardak Su ve Damacana  Sularıyla ilgili belirlenen fiyat tarifelerinin ekonomik durumlardan dolayı hammadde fiyatlarının ve döviz kurundaki yükselişten dolayı Petsu, Bardak Su ve Damacana Suyu fiyatlarının 2021/Kasım ayından itibaren uygulanması talebinin görüşülmesi, (İşletme Ve İştirakler Müdürlüğü)

5-            İlçemiz Ören Mahallesi 388 ada 10 parsel malikinin, mülkiyeti belediyemize ait 388 ada 12 parselde kayıtlı 395,12 m2 büyüklüğündeki arsa vasıflı taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi, (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

6-            İlçemiz Güllük Mahallesi 2270 parsel malikinin, mülkiyeti belediyemize ait şuyulu 295 ada 8 parselde kayıtlı 68,85 m2 büyüklüğündeki arsa vasıflı taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi. (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)

7-            İlçemiz, Ören Mahallesi 199 ada 42 parsel maliki, parselinin bulunduğu imar adasının güneyinde kalan Maliye Hazinesi parsellerinin uygulaması yapılmadığından inşaat ruhsatı aşamasına geçemediğini, imar yolunun kamulaştırılması yada 3194 sayılı İmar Kanununun 18. madde uygulamasının yapılması talebinin görüşülmesi, (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

8-            İlçemiz, Güllük Mahallesi 108 ada 3 parsel maliki ilgi dilekçesinde taşınmazının tamamının 12.00 metrelik imar yolunda kalması nedeniyle kamulaştırılmasını veya aynı emsal değerinde başka bir taşınmaz ile takas edilmesini talebinin görüşülmesi (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)

9-            Kale Maden Endüstriyel Hammaddeler San. ve Tic. A.Ş. ilgi dilekçesinde madencilik faaliyetlerini sürdürebilmek için eklerde belirtildiği şekilde maden ulaşım yolu planı bulunduğu, yol güzergahının Belediyemize ait Sarıkaya Mahallesi 196 ada 36 parsel üzerinden planlandığını, bu nedenle Belediyemize ait 196 ada 36 parselde kayıtlı arsa vasıflı taşınmazın tahsisi, kiralanması veya satışı talebinin görüşülmesi, (Emlak Ve İstimlak Müdürlüğü)

10-         Polat Maden San. Ve Tic.A.Ş.nin, İlçemiz Sarıkaya Mahallesi 171 ada 15 parselde kayıtlı mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazı maden üretim sahası içerisinde yol güzergahı olarak kullanma, 196 ada 48 parselde kayıtlı taşınmazı ise maden üretim sahası içerisinde kaldığından anılan taşınmazları satın alma talebinin görüşülmesi, (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü)

11-         Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grubunun 06.09.2021 tarihli Meclis Başkanlığına sunmuş olduğu, Kırsal Mahallelerin belirlenmesi için Kırsal Mahalle Belirleme Komisyonunun kurulması talebinin görüşülmesi,

12-         Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grubunun 06.09.2021 tarihli Meclis Başkanlığına sunmuş olduğu,  Labranda Su işletme Müdürlüğündeki uygulamalar ile ilgili araştırma yapılabilmesi için belediye meclisince komisyon kurulması talebinin görüşülmesi;

13-         Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Grubunun 06.09.2021 tarihli Meclis Başkanlığına sunmuş olduğu Park Ve Bahçeler Müdürlüğünün yeniden kurulması talebinin görüşülmesi,

14-         Plan ve Bütçe Komisyon Raporlarının görüşülmesi;

a)            Belediyemizin 2022 Mali Yılı Evsel Katı Atık Ücret Tarifelerinin belirlenmesi talebi ile ilgili hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Raporunun görüşülmesi, (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

b)           Milas Belediyesi Gıda İnş.Tur.San. ve Tic.Ltd.Şti. nin; İlçemiz Hisarbaşı Mahallesi 182 Ada 5 parsel (Çöllüoğlu Hanı) ile Ören Mahallesi 4352 parselde( çekek yeri) bulunan 27.000.000,00 TL ‘ye ( Yirmiyedimilyon) karşılık gelen   taşınmazların 5393 sayılı Yasanın 18/i maddesi gereğince Ayni Sermaye olarak şirketimize devir edilmesi talebi ile ilgili hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Raporunun görüşülmesi, (Mali Hizmetler Müdürlüğü)

15-         İmar Komisyon Raporlarının görüşülmesi;

a-            İlçemiz Güllük Mahallesi 366 Ada 12 parsel maliki, mülkiyeti belediyemize ait 366 ada 103 parselde kayıtlı arsa vasıflı 52,93 m2 yüzölçümlü taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi

b-           İlçemiz, Kazıklıbucak Mahallesi 262 ada 4 parsel ve 261 ada 8 parsel maliki, mülkiyeti Belediyemize ait 262 ada 5 parselde kayıtlı arsa vasıflı 2.071,60 m² büyüklüğündeki taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi,

c-            İlçemiz Boğaziçi  Mahallesi tapunun 5994 ve 5995 parselle kayıtlı bulunan imar planında konut alanında kalan taşınmazların 22 metre genişliğindeki taşıt yoluna cepheli olan kısımları Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 19 ncu maddesinin (f) fıkrasının 1 nci bendine göre ticari alan olarak kullanma talebinin görüşülmesi.

d-           İlçemiz Boğaziçi  Mahallesi tapunun 6914 parselle kayıtlı bulunan imar planında 2. konut alanında kalan taşınmazın zemin katını Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 19 ncu maddesinin (f) fıkrasının 1 nci bendine göre ticari alan olarak kullanma talebinin görüşülmesi.

05 Kas 2021 - 10:14 Muğla/ Milas- Gündem

Muhabir  Gizem Kapusuzgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.Anket Koronavirüs denetimlerini yeterli buluyor musunuz?