Tek adam bırakıldım

Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Öcal Yüksel, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, yaşanan sıkıntılar ile ilgili bilgiler verdi. Başkan Yüksel, 50 Bin TL bulunmaması halinde futbolcuların sahaya çıkmayacağını ve ikinci kez hükmen mağlup sayılıp Yeni Milasspor'un birinci amatör kümeye düşeceğini söyledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

İlçemizi uzun yıllar profesyonel ligde temsil etmiş ve 2000’li yıllarda düştüğü amatör kümeden kurtulma mücadelesi veren, mor beyaz renklerin temsilcisi Yeni Milasspor Kulübü’nün Mevcut Başkanı Öcal Yüksel 21 Aralık Salı günü, Yeni Milasspor Kulüp Binasında spor muhabirlerine yaptığı basın açıklamasında, kulüp yönetiminde tek adam olmadığını belirterek, tek adamlığa mahkûm edildiğini söyledi.

Öcal Yüksel açıklamasında şunları söyledi:

"2019-2020 sezonunda kulüp yönetimi için çalışmaya başladım.

O zaman ki şartları herkes iyi biliyor. Hiç kimsenin sahip çıkmadığı liste yapıp, yönetim için aday olmadığı bir dönemde kulüp yönetimi için çalışmalara başladık ve lige çok kısa bir süre varken futbolcu kadromuzu oluşturarak lige katılabildik. Ben o dönemle ilgili çok fazla konuşmayacağım.

2020-2021 sezonu pandemi nedeniyle boş geçti, ligler oynanmadı, biz bu sürede Yeni Milasspor Kulübünü kurumsal kimliğine kavuşturmak için çalışmalar yaptık.

2021-2022 sezonunda ise sizler de biliyorsunuz, bir olağanüstü genel kurul seçim süresi yaşadık ve bu süreçte kulüp yönetimine aday olan diğer listenin başkan adayı olan Fikri Çırak ile seçime girdik.

18 Eylül'de gerçekleşen bu seçimde Yeni Milasspor Kulübüne daha önceki dönemlerde üye olup, faal üyelikten düşürülmüş isimler seçimde oy kullanabilmek adına divan heyetine önerge verdiler ve divan heyetinin başkanı Cenker Çetin kardeşimiz bu öneriyi dikkate alarak, üyelerin oylarına sundu ve üyelerin de oluruyla Yeni Milasspor'a üye olmayan bu kişiler, isimlerini hazirun defterine yazdırarak oy kullandılar. Ancak bu olayın usulsüz bir uygulama olması nedeniyle seçim sonrasında divan kurulunu mahkemeye verdik ve mahkeme Yeni Milasspor Kulübünün tüm çalışmalarını durdurma kararı verdi.

Mahkemenin verdiği bu yürütmeyi durdurma kararı sonrası Yeni Milasspor Kulüp Yönetimini, mahkeme kulüple ilgili net kararı verinceye kadar Fikri Çırak başkanlığındaki yönetime istesem de kulüp yönetimini devredemiyorum.

Karar şimdi açıklansın hemen istifa edeceğim. Ancak mahkeme kararı istifa etmemi de engelliyor.

2021-2022 sezonuna gelince; Süper Amatör Küme Ligine katılmak ve ligde mücadelemizi yapmak adına iyi bir kadro oluşturmak istiyorduk. Ancak parasal sıkıntılar, kulübün içinde bulunduğu ekonomik durum nedeniyle ligde BAL'a yükselecek bir takım kurma çabamız istediğimiz sonucu vermedi.

Ligin ilk haftasında deplasmanda oynayacağımız Düğerek Güneşspor maçına da futbolcu lisanslarını yetiştiremediğimiz için gidemedik. Aslında lisansları yetiştirebilecektik fakat bazı isimler, futbolcularımızı olumsuz yönlendirerek, “Yeni Milasspor Kulübünden paranızı alamazsınız” gibi söylemlerle, futbolcularımızı bize karşı doldurdular. Bu nedenle bazı futbolcularımızın lisans işleri gecikti ve Düğerek maçına gidemedik.

Ligin ikinci haftası lig maçımız için Belediye Başkanımız Muhammet Tokat 20 Bin lira destek vererek, kadromuzdaki futbolcuların lisansını çıkardık.

Biz kulüp yönetimi olarak mevcut imkanlarla iyi bir takım kurduğumuza inanıyoruz.

Şayet bu mevcut futbolcu kadromuz, ligin başlamasına aylar varken kurulsaydı ve birlikte antrenmanlar yapıp hazırlık maçları yapsaydı, lig de yenemeyeceği bir takım olmazdı.

Şu anda puansız olarak lig sonuncusuyuz ama takımımız geride kalan 4 maçta lig de kalacak puanları alacaktır.

Asıl sorun haftaya Pazar günü Milas'ta oynayacağımız Milas Gençlik maçına takımımız çıkabilecek mi?  İki maça mazeretsiz çıkmadığımız için bir alt kümeye düşeceğimizi biliyoruz.

Kadromuzda yer alan futbolcularla teknik sorumlumuza, anlaştığımız miktarlardan bazı ödemeler yaptık. Ancak futbolcularımıza 24 Aralık Cuma gününe kadar 50 Bin TL ödeme yapmamız gerekiyor ve biz bu parayı bulabilmek için uğraşıyoruz, ancak gittiğimiz her kapı yüzümüze kapanıyor.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke'nin makamına gittik ve kendisine maddi sıkıntımız olduğunu belirttik. Kendisi bize 50 Bin TL’nin çok yüksek bir miktar olduğunu, ama bizi bir firmaya yönlendirerek destek olunmasını sağlayabileceğini belirtti. 

Fakat daha sonra duyduk ki Taraftarlar Derneği Başkanı Nihat Abbak ve Amigo Şeker İbrahim Alır, Kaymakam Beyi ziyaret ederek Yeni Milasspor Kulübü yönetimine destek olmaması konusunda bazı söylemleri olmuş. Yaşanan bu gelişmeler sonucunda Kaymakam Bey bütçenin destek olmaya yeterli olmadığını bize bildirdi.

Yani şimdi nereye gitsek, kimden destek istesek kulübümüze kimse destek olmak istemiyor ve gittiğimiz herkes çeşitli bahanelerle kulübümüze yardım edemeyeceklerini belirtiyor.

24 Aralık 2021 Cuma gününe kadar futbolcularımıza ödeme yapamazsak, futbolcularımız ve teknik sorumlumuz maça çıkmayacaklarını söylüyor.

Şayet maça çıkamazsak Yeni Milasspor tarihinde ilk defa birinci amatör kümeye düşecek ve biz kulübümüzün amatör kümeye düşmemesi için futbolcularımıza 50 Bin TL ödemeyi yapabilmek için çabalıyoruz. Fakat ne kadar uğraşırsak, ne kadar çabalarsak bu parayı bulamıyoruz.

Bizi eleştirenler Facebook’tan yazı yazanlar neredeler?

Gelsinler kulübümüze, onlara kulübümüzün gelir ve giderlerini anlatayım.

Hesap mı sormak istiyorlar, gelsinler ve bizden gelirimizi giderimizi öğrensinler.

Bu kulübün parasını, kulübümüzün ihtiyaçları için kullandık ve kullanmaya da devam ediyoruz.

Bu eleştirileri yapanlar zannediyorlar ki Yeni Milasspor'a gelir adına işlettiğimiz kapalı otoparktan oluk oluk para giriyor kasamıza.

Otoparkta oto yıkamacı açtık ve burayı açanlarla her ay kulübümüze 1000 TL kira alacaktık. Fakat oto yıkamacı belediye tarafından kapatıldı ve biz adamların yapmış olduğu 100 Bin TL masrafları ödemek zorunda kaldık.

Yeni Milasspor Kulübü’nün gelirleriyle, giderleriyle ilgili bilgileri de paylaşacağım, herkes duysun, görsün ve okusun.

Yeni Milasspor Kulübü’nün tek geliri yaklaşık 6 aydır Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden aylık kira bedeli olarak işlettiğimiz kapalı oto parktan gelmektedir.

Ayrıca 6 aydır işlettiğimiz bu oto parkta 20 düğün için yer kiralama bedeli yıllık 15 bin TL’dir.

Bu sene Süper Amatör Küme takımındaki futbolculara vereceğimiz ücretler, alt yapı futbolcularımızın harçlıkları maçlara gidip gelmesi, yemek bedelleri ile birlikte toplam 252 Bin TL’dir. Bu bedelin 140 Bin TL’sini ödedik.

Kulübümüzün dışarıya olan borçları da bulunmaktadır.

Bu bedelleri de belirteyim herkes duysun, bilsin istiyorum.

Kulüp yönetmek hiç kolay değil, ben isterdim ki Sevdamsın Milasspor diyen herkes kulübümüze destek olsun, Milasspor için el ele hep birlikte çalışalım.

Kulübün sahibi üyelerdir, başkanlar ve yönetimler değil. Sevdamsın Yeni Milasspor Taraftarlar Derneği Başkanı, taraftarların sözcülüğünü yapan Amigo Şeker İbrahim Alır ve bazı taraftarlar istifamı istiyorlar ya, ben de gelir ve giderimizi açıkladım. Yeni Milasspor'un bu şartlarda nasıl yönetildiği konusunda bilgi sahibi olsunlar.

Bu arada belirtmiştim Belediye Başkanımız Muhammet Tokat kulübümüze futbolcuların lisanslarını çıkartabilmek için 20 Bin TL verdiğini. Kendisine çok teşekkür ediyorum ancak biz kendisinden yeniden bir destek talep ettik ve 50 Bin TL’ye ihtiyacımız olduğunu. Milas Belediye Başkanımıza iletmesi için Özel Kalem Müdürü Arda Bey ile görüştük. Arda Bey muhtemelen başkanımızla görüştükten sonra bize dönüş yaptı ve bu bedelin verilemeyeceğini bize bildirdi ve kaymakamlıkla  görüşmemizi söyledi.

Yani kısaca biz Yeni Milasspor yönetimi olarak, bu 50 Bin TL’yi tedarik edemiyoruz ve Cuma gününe kadar bu bedeli bulmak ve futbolcularımıza ödeme yapmak için uğraşıyoruz.

Şayet bu ödemeyi yapamaz isek futbol takımımız sahaya çıkmayacak ve ikinci kez hükmen mağlup olup, birinci amatör kümeye düşeceğiz ve bunun vebalini ne ben ödeyebilirim ne de kulübümüze destek olmayanlar."

Alt Yapı Takımımızda Lig Mücadelesi Veriyor

Yeni Milasspor Kulübü Alt Yapı Sorumlusu Mustafa Sarban basın açıklamasında yer alarak, Yeni Milasspor Kulübü’nün U16 Takımı’nın ligdeki mücadelesini anlattı ve bu takımın maçlara gidişi, gelişi, yemek ihtiyaçlarını kendi cebinden karşıladığını söyledi.

Mustafa Sarban açıklamasında, A takımının yaşadığı sıkıntıları bildikleri için kulüp başkanından lig mücadeleleri için kendilerine ödenek ayrılmasını isteyemediğini söyledi.

Sarban; “U16 futbol takımımızın lig maçları tamamlanıncaya kadar da destek olup gençlerimizin yanında olacağız” dedi. Mustafa Sarban, Ocak ayı içinde U18 takımının da lig mücadelesine başlayacağını vurgulayarak; “Biz bu takımımızın da mücadelesinde yanında olacağız” açıklamasını yaptı.

Yeni Milasspor Kulübü Başkanı Öcal Yüksel yaptığı basın açıklaması sonrasında kulübün gelir ve giderini yazdığı kağıdı basın mensuplarına vererek, Milas spor kamuoyu ile paylaşılmasını istedi.

Yeni Milasspor Kulübü Futbolcu Anlaşma Bedelleri

Hoca-30.000,

Futbolcular: Cihat 25.000, Okan 22.000, Ulaş 20.000, Batuhan 20.000, Jankart 10.000, Bedirhan 15.000, Yiğit 15.000, Fatih 10.000, Samet 15.000, Hüdayi 10.000, Fırat 5000, Ömer 5000, Oğulcan 5000, Yavuz 5000, İlkay 5000, Taylant 20.000 Bin TL.

Alt yapı Futbolcuları Toplam: 15.000 TL.

Tüm futbolcuların toplam bedeli: 252.005 TL.

Futbolculara:140 Bin ödeme yapıldı.

Piyasaya Borçları

Malzemeci 30.000 Bin,

Milas Öğretmenevi: 8000 Bin,

Futbolcuların Kalacağı Tesislerin Tadilatı:15.000 Bin,

Futbolcuların yeme içme: 50.000 Bin,

Lisanslar için 27.000 Bin TL. Bu paranın 20.000 Bin TL’si Belediye Başkanımızca ödendi.

Sporcuların formalarının yıkanması için 5000 BinTL.

Alt yapı U16 ve U18 ile lige katılıyoruz

Toplam deplasman ve malzeme gideri: 30.000 Bin TL.

Gelirler:

Otoparktan aylık 12.000 Bin,

Otoparktaki düğünlerden yıllık ortalama 20 düğün 15.000 Bin TL.

Her ay Otopark kirası olarak Muğla Büyükşehir Belediyesine: 4 Bin 700,

Otoparktaki çalışana 3 Bin,

Otoparktan aylık kazancımız net gelir: 4 Bin 300 TL.

Otoparka 6 aydır araç konuluyor

Bu geliri yıllığa vursak 4300×12: 51 Bin 600 ediyor.

Yıllık Otopark Geliri 51 Bin 600

Düğün Geliri              15 Bin

Toplam:                     66 Bin 600

22 Ara 2021 - 10:53 Muğla/ Milas- Sporgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.

01

48 Milas - Sen önce dolandırdığın insanların arasını ver.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 23 Aralık 05:56


Anket Koronavirüs denetimlerini yeterli buluyor musunuz?