Başkan Tokat’tan, Yeni Milasspor’a büyük destek

Milas Belediye Başkanı ve Yeni Milasspor Fahri Başkanı Muhammet Tokat, 24 Aralık 2021 Cuma günü akşam saatlerinde Milas Şehit Metin Özcan Stadyumunda, Yeni Milasspor Kulübünün Süper Amatör Küme Ligi futbolcuları ve antrenörleriyle bir araya gelerek, futbol takımının maddi sıkıntılarını büyük bir ölçüde giderdi.

Haber albümü için resme tıklayın

21 Aralık 2021 Salı günü makamında ziyarete gelen Yeni Milasspor Kulübü futbol takımı antrenörü ve takım kaptanıyla yaptığı görüşmede, futbol takımının maddi sıkıntılarını çözmek adına gerekenlerin yapılacağını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat verdiği bu sözü yerine getirerek, futbolculara,  antrenörlerine ve Yeni Milasspor Kulübü çalışanlarına maddi destek verdi.

Bir süredir Yeni Milasspor Kulübü yönetimiyle parasal sıkıntılar yaşayan ve bu nedenle 26 Aralık 2021 Pazar günü Milas Şehir Stadyumunda oynayacakları Milas Gençlikspor maçına çıkmayacaklarını mevcut kulüp başkanına söyleyen futbol takımının futbolcu ve antrenörü, parasal sıkıntıların giderilmesi adına Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile görüşmüşler ve kulüp içinde yaşadıkları sıkıntılar konusunda bilgilendirme yapmışlardı.

Hafta başında futbolcular ve yönetim arasında yaşanan mali krizin çözülmesi için Milasspor Kulüp Başkanı Öcal Yüksel ve yöneticisi bir basın açıklaması yapmış ve bu basın açıklamasında futbolculara verilecek paranın bedelini açıklayarak, bu paranın 24 Aralık 2021 Cuma gününe kadar futbolculara ödenmediği takdirde futbolcuların maça çıkmayacağını ve Yeni Milasspor’un bir alt kümeye düşeceğini duyurmuştu.

Milasspor Kulüp Başkanı Öcal Yüksel, futbolculara verilecek bedelin bulunmasına çalıştıklarını ancak gittiği her yerden elleri boş döndüklerini belirtmiş ve bazı kişilerin istedikleri destekleri engelleme çalışmaları olduğunu belirterek, futbolculara Cuma gününe kadar verilmesi gereken paranın bulunamadığını vurgulamıştı.

Yeni Milasspor Kulübünde yönetim ve futbol takımı arasında yaşanan bu gelişmeler sonrasında futbolcular son çare olarak Başkan Tokat ile görüşerek, yaşadıkları sıkıntıları aktarmışlardı.

"Bu kulübü bu durumlara düşüren, kulübü bakkal defteri gibi yöneten, Yeni Milasspor’a mahkeme süreçleri yaşatan, gelir ve gider dengesini kuramayan, kulübü kendi ihtirasına kurban edenlere karşı idari ve adli olarak süreci takip edeceğim."

24 Aralık 2021 Cuma günü Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Yeni Milasspor Kulübü Süper Amatör Küme Ligi futbol takımı ve antrenörleriyle şehir stadyumunda buluşarak, futbolculara verdiği sözü yerine getirdi. Futbolculara, antrenörlere ve Yeni Milasspor Kulübü çalışanlarına belirli miktarda ödeme yaptı.

Başkan Tokat futbolcularla görüşmesinde futbolculara yönelik bir konuşma yaparak, yaşananların kısa bir özetini geçti ve Milas Belediyesi ve şahsım olarak her zaman Milas’ı temsil eden spor kulüplerine mevcut olanaklarla gereken yardımı verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyledi.

Başkan Tokat, futbolculara yönelik yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sizlerle şimdi çok samimi bir konuşma ve paylaşım yapacağım. Ancak şunu net olarak söyleyeyim benim bu gayretlerimi hala dalgaya ve alaya almaya çalışanlar var. “Bir basın açıklaması yaptık. Destek vermeye zorunlu kaldılar” gibi söylemler kulağıma geldi.

Kulübün düşmesini istemiyorum, sırf bunun için buradayım arkadaşlar. Önümüzde 4 haftalık bir lig periyodu var.

4 hafta oynayacağınız önemli maçlar bulunuyor. Herkes kendi işini yapsın, sizden tek isteğim bu 4 maça çıkarak, sahada mücadelenizi en iyi şekilde yapın ve bu kulübü alt lige düşürmeyin.

Liglerin tamamlanması sonrasında ise bu kulübü bu durumlara düşüren, kulübü bakkal defteri gibi yöneten, Yeni Milasspor’a mahkeme süreçleri yaşatan, gelir ve gider dengesini kuramayan, kulübü kendi ihtirasına kurban eden ve davalık hale getiren ve bu mahkemelik süreçlerle kulübün önünü tıkayan ve hala da mahkeme süreci sürüyor, kulübü devredemiyorum, istifa edemiyorum diyen mevcut kulüp başkanına karşı idari ve adli olarak süreci takip edeceğim. Bu konuda Kaymakamımız, adli makamlar ve bizler de rahatsızız.

Şimdi buraya kadar anlattığım hiçbir şey sizi ilgilendirmiyor, siz ilgilendiren tek şey sahaya çıkıp top oynamanız olacaktır. Yılsonu olması itibariyle bizimde bütçelerimiz kapandı. Kulüp yönetiminin yaklaşımları sonrası bu kulübe hiç kimsenin güveni kalmamış ve o nedenle de kimse destek olmak istemiyor.

Şimdi karşımda oturan siz değerli futbolcular, teknik heyet, sizler yönetiminize güveniyor musunuz?

Aslında şimdi yapılması gerek en doğru hareket neydi biliyor musunuz? Basın açıklaması yapan kulüp yönetimi, kendileri bir miktar parayı ortaya koyması lazımdı. Ben de demeliydim ki o zaman bende şu kadar para desteği yapıp futbolcularımızın sıkıntılarına çare olmaya çalışırdım.

Ben, bugün buraya parayla geldim. Kulüp yönetimi nerede? Zaten kulüp yönetimi diye de ortada bir şey yok. Kulübü iki, üç kişiyle yönetmeye çalışıyorlar. Yeni Milasspor Kulübü kurulduğu ilk günlerden bugüne bu kadar kötü yönetilmedi.

Olağan üstü genel kurul yapılmış 18-19 oyla kaybetmişin, neden yeni yönetime kulübü devir etmiyorsun, bu neyin ısrarı?

Şimdi tekrar söylüyorum, yılsonu olması nedeniyle Milas Belediyesi olarak destek amaçlı yapabileceğimiz miktar belli ancak, yeni yıl sonrası sizlere yeniden ödeme yapacağız. Yeni Milasspor Kulübünde hiçbir futbolcumuzun alacağı kalmayacaktır. Biz önce futbolculara ödeme yapacağımızı düşünerek 50 Bin TL ayırmıştık ancak, sonra bu kulübün antrenörleri, kulüp çalışanları, alt yapı sporcu ve antrenörleri olduğunu da düşünerek, hepsine belirli miktarda ödeme yapıp, yeni yıl öncesi onları da mağdur etmemeye çalıştık. Bu nedenle 63 Bin liraya  yakın bir ödemeyi adilane bir şekilde sizlere dağıtacağız.

Bu kulübün yönetimine inancım ve güvenim yok ancak, ne olursa olsun yeni yıldan sonra ki bütçemizde bu kulübün hiçbir sporcusunu, antrenörünü ve çalışanını mağdur etmeyeceğiz.

Bu kulübün lige katılabilmesi adına 20 Bin TL verdik, ayrıca otopark için Büyükşehire teminat parasını biz yatırdık. Her ne kadar kulüpten uzak kaldık gibi gözüksek de geçmişte olduğu gibi bugünde kulübümüze desteğimiz oldu.

Bir, bir buçuk sene ligler pandemi nedeniyle oynanmadı, otoparktan gelen gelirlere ne oldu?

Lisans çıkarmak için biz belirli bir para verdik ama yönetim lisanlar için tüm paranın bizden verilmesini bekledi. İyi de her şeyi biz yapacaksak, tüm parayı biz bulacaksak siz neden orada varsınız?

O zaman kulüp başkanıyım diye senin orda bulunmana ve oturmana ne gerek var?

Tekrar söylüyorum sizler bundan sonra 4 hafta sahaya çıkıp topunuzu oynayacak ve bu kulübün bir alt kümeye düşmemesi için gerek her şeyi sahada yapacaksınız.

Kulübümüzü düşürüp başımızı öne eğdirmeyin sizden tek isteğimiz budur.

Milasspor geçmiş dönemlerde herkesin gelip top oynamak istediği bir kulüptü. Biz kulübümüzün yeniden o eski güzel günlerine geri dönmesi için bize düşen görev ne varsa yapacağız.”

Teknik Sorumlu Hasan Aydın, Başkan Tokat’a teşekkür etti

Yeni Milasspor Teknik Sorumlusu Hasan Aydın’da futbolcuları adına yaptığı konuşmasında Başkan Tokat’a teşekkür ederek; “Siz bizim dertlerimize çare olmaya çalıştınız, siz, bugün burada bizimle buluşmasaydınız bu hafta sonu oynayacağımız maça kesinlikle çıkmayacaktık.

Yeni Milasspor Kulübünün köklü bir kulüp olduğunu biliyoruz. Buraya gelen her futbolcum bu kulübün genel durumunu biliyordu. Ancak yine de parasal anlamada mağdur edilmeyeceklerini düşünüyorlardı.

Ben Yeni Milasspor’un profesyonel ligde 4 yıl kalesini korudum. Mor beyaz formayı giydim. Yeni Milasspor’a 6-7 futbolcumla birlikte geldim. Süper Amatör Küme Liginde yer alan diğer kulüpler sezona 2,3 ay önceden başlarlarken biz 3-4 antrenmanla ve hazırlık maçları yapmadan sahaya çıktık. Sahada elimizden gelen her şeyi, formasını giydiğimiz bu kulüp için yapmaya çalıştık.

Kulüp yönetimine sıkıntılarımızı defalarca belirttik. Alacağımız maç başlarından feragat ettik. Anlaştığımız rakamların zaman içerisinde ödenmesini bekledik.

Lig başlayalı 6 hafta oldu, yönetimle olan sıkıntılarımız aşılamayacak hale geldi ve sonuçta sizinle buluşmak zorunda kaldık.

Bizler, sizin bize verdiğiniz sözleri tutacağınıza inanıyor ve size güveniyoruz. Biz çok zorluklarla bu haftaya kadar geldik ancak, sizin isminiz bize yetti. Futbolcu arkadaşlarım da hem bana hem de size güvenerek sizinle buluştular. Siz bizim yanımızda olduğunuz sürece bundan sonra hiçbir sıkıntı olmayacağına inanıyoruz. Arkadaşlarım ve kendi adıma size çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmalar sonrasında Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat futbolculara, teknik heyete, kulüp çalışanlarına, alt yapı futbolcularına ve antrenörlerine söz verdiği bedellerin ödemesini yaptı.

Yeni Milasspor Kulübü futbolcularıyla olan toplantısını tamamlayan Başkan Tokat daha sonra şehir stadyumunda antrenman yapan Milas Gençlikspor, Beçin Gençlikspor ve alt yapı takımlarının antrenmanlarını izleyerek, yöneticilerine antrenörlerine başarı dileklerini iletti.

25 Ara 2021 - 12:19 Muğla/ Milas- Sporgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.

01

Milas - Başkana çok teşekkür.Milas sporu yöneten kişi dolandiricidir

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 25 Aralık 15:06


Anket Koronavirüs denetimlerini yeterli buluyor musunuz?