Protokolden yeni yıl mesajları

AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Türkiye Sakatlar Derneği Milas Şubesi Temsilcisi Hüsnü Tevşi,  yeni yıl vesilesiyle birer kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, yayınladığı yeni yıl mesajında “İktidarlarımız döneminde Muğla'mıza 23 milyar TL tutarında yatırım yaptık. Son 4 yılda da çeşitli Bakanlıklarımızdan; yaklaşık 8 milyar TL kaynak kullandık. 2022 yılında da hem Muğla’mızın hem de ülkemizin gelişmesi kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan, yayınladığı yeni yıl mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; 20 yılda hemen hemen her alanda büyük atılımlar ve reformlar gerçekleştirdik. Devasa projeleri hayata geçirdik. Yatırım ve hizmet alanında çok sayıda başarı öykülerine imza attık. Ülkemizi büyüttük, kalkındırdık, dünya arenasında sözü dinlenen saygın bir konuma getirdik.

Tüm illerimizde olduğu gibi Muğla’mızda da her alanda çok önemli yatırım ve projeleri hayata geçirdik. İktidarlarımız döneminde Muğla'mıza 23 milyar TL tutarında yatırım yaptık. Son 4 yılda da çeşitli Bakanlıklarımızdan; yaklaşık 8 milyar TL kaynak kullandık.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştirdiğimiz reformlar ve yaptığımız yatırımlar ile Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 vizyonumuz çerçevesinde hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün isabetle belirttiği gibi muasır medeniyetler seviyesine ve hedeflerimize de bir bir ulaşacağız.

Son dönemde kur üzerinden oynanan oyunları da bozduk. 

Ekonomik büyüklüğümüz, oynanan oyunların kayda değer bir ekonomik gerekçesinin ve derinliğinin olmadığını gösterdi. Ekonomimiz, ufak tefek sarsıntılarla bozulmayacak kadar büyük ve güçlüdür.

Ülkemize yönelik saldırıların pervasızca artması, büyüyen, güçlenen, kendi kendine yeten Türkiye’den duyulan rahatsızlıklardan kaynaklanıyor.

Eğer ülkemiz, yakın geçmişteki gibi her şeyiyle dışa bağımlı olsaydı, bu mücadeleyi daha başlamadan kaybetmiştik.

2022 yılında da Ülkemizin daha fazla gelişmesi,  büyümesi, kalkınması,  daha güçlü, saygın ve etkin bir ülke olması için kardeşliğimizi koruyarak, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

2022 yılının birlik beraberliğimizin hakim olduğu, her bir insanımızın geleceğe daha umutla baktığı, sağlıklı, huzurlu,  mutlu, hayırlı ve bereketli bir yıl olması dileklerimle, hemşerilerimin yeni yılını kutluyor,  güzel Muğla’mız ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yeni yıl mesajı

“Saygıdeğer Muğlalı Hemşehrilerim;

2021 yılını geride bırakıyor, yeni ümitler ve beklentilerle 2022 yılına giriyoruz.

Son iki yıl tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadeleyle geçti. Yaşadığımız bu zor zamanların geçmişte kalması, sağlıklı günlere bir an önce kavuşmak için öncelikle aşılarımızı olmalı, belirlenen kurallara riayet etmeli ve tedbirlere hep birlikte uymalıyız. Bu zorlu süreci birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde hep birlikte atlatacağımıza ve özlem duyduğumuz sağlıklı günlere bir an önce kavuşacağımıza canı gönülden inanıyorum.

2021 yılı pandeminin yanında yangınlarla mücadele ettiğimiz bir yıl oldu. Umudumuzu, kararlılığımızı ve güvenimizi kaybetmeden, devlet millet ele ele verip, iş birliği içerisinde karşılaştığımız zorlukların üstesinden geldik.

2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle işbirliği ve dayanışma içinde eşsiz güzelliklere sahip yeryüzü cenneti Muğla’mızı turizmden tarıma, eğitimden sağlığa birçok alanda cazibe merkezi haline getirmek için 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda çalışmalarımıza aynı azim, kararlılık ve heyecanla devam edeceğiz.

Yeni umutlarla karşıladığımız 2022 yılının, ülkemize, ilimize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve hayırlar getirmesini temenni ediyor, birlik ve beraberliğimizin sürdüğü bir yıl olmasını diliyorum. Bu vesileyle Muğlalı hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, her kademede görev yapan sağlık çalışanlarının, kamu personelinin ve basın mensuplarının yeni yılını tebrik ediyorum.”

Başkan Gürün tüm vatandaşların yeni yılını kutladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 2021 yılını geride bırakıp 2022’ye girilirken tüm vatandaşların yeni yılını kutladı.

Yeni bir yılın sil baştan yeni umut, heyecan, sağlık ve mutluluk getirmesini dilediğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün geride bıraktığımız yılın izlerini yüreğimizde, tecrübesini yaşamımızda hissederek yeni bir yıla girdiklerini söyledi ve tüm vatandaşların yeni yılını kutladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “2021 yılı ülkemiz ve Muğla’mız için unutamayacağımız anıları barındıran, Türk Milleti’nin en büyük felaketlerde nasıl kenetlendiğini, her ne olursa olsun asla umutsuzluğa kapılmamızı bizlere bir kez daha gösteren zorlu bir yıl oldu. Muğla tarihinin en büyük yangın felaketini yaşadığımız 2021 yılında birlik ve beraberlikle her felaketi göğüsleyebileceğimizi bir kez daha yaşayarak gördük. Şehrimizde yaşanan yangınlarda birlikte aile birlikte Türkiye olduk. Kararan umutları el birliği ile yeşerttik. Kahraman sağlık çalışanlarımızın salgınla mücadelesi bu yıl da hız kesmeden devam etti.

Muğla’mızda geride bıraktığımız yılda 13 ilçemizde hizmetlerimize hız kesmeden devam ettik. Yatırımlarımızla ilçelerimize değer katmaya, toprağını işleyen üreticimize destek olmaya devam ettik. Hemşehrilerimizin huzuru, mutluluğu, sağlığı ve en önemlisi de yüzlerinde gülümseme olabilmek için var gücümüzle çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz.

2022 yılının da dünyaya ve ülkemize mutluluk, huzur, barış, ekonomik refah ve en önemlisi sağlık getirmesini diliyorum. Herkesin birbirine, kurumlara güvendiği, sevgi, hoşgörü, güler yüzün yüreklerde, barışın tüm coğrafyalarda yaşandığı, adil, eşit ve ekonomik refahın yükseldiği bir 2022 yılı umut ederek tüm hemşehrilerimizin yeni yılını kutluyorum” dedi.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke'nin yeni yıl mesajı

"Tüm Dünya’da olduğu gibi Uygarlıklar Başkenti Milas’ta da 2021 yılını geride bırakırken yepyeni umutlar ve beklentilerle yeni bir yılı karşılamanın hazırlığını yapıyoruz.

2021 yılı, küresel çapta pandeminin devam ettiği bir yıl olmasının yanında Milas’ımızın da tarihinin en büyük yangın felaketini yaşadığı seneydi.
Umutsuzluğa kapılmadan Devlet-Millet işbirliği ile zorlukların üstesinden geldik.

2022 yılında da tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımız ve toplumu oluşturan tüm bileşenlerimizle işbirliği içerisinde Ülkemizin üreten, katma değer yaratan ve yükselen değerlerinden olan Milas’ımız için aynı kararlılık ve azimle çalışacağız. İlçemizin tarım ve hayvancılık, turizm, sanayi ve ticaretinin gelişimi yanında tarihi ve turistik değerlerinin tanıtımı ve bu değerlerin ekonomiye kazandırılması yönündeki gayretlerimize hız kesmeden devam edeceğiz.

2022 yılının beklentilerimizi karşıladığı, tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirdiği bir yıl olması dileğiyle değerli Milas’lılar başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, kamu çalışanlarımızın ve basın mensuplarının yeni yılını kutluyorum."

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın yeni yıl mesajı

“Tarihin en zorlu zamanlarında bu ülkeyi kurmuş Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Milas için, halkımız için çalışarak bir yılımızı daha geride bıraktık. 2021, uzun yıllar hafızalardan çıkmayacak, maalesef olumsuzluklarıyla hatırlanacak bir yıl oldu. Arka arkaya yaşadığımız felaketlerle sarsıldık. Cumhuriyet tarihimizin en büyük felaketlerinden bir tanesi olan orman yangınlarıyla sarsıldık. Ardından fırtına ve hortum felaketini yaşadık. Ama hayat devam ediyor…

Bizim için, gelecek nesiller için mücadelemiz devam ediyor.  Milas Belediyesi’nin her kademesindeki arkadaşlarımla birlikte, tüm dünyayı etkisi altına almış olan koronavirüs salgını döneminde büyük bir özveriyle çalışmalarımızı sürdürerek, hizmetlerimizi gerçekleştirdik. Bizler Milas Belediyesi olarak, yeni yılda da vatandaşlarımıza hizmet noktasında hız kesmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şehrimizin refahına, halkımızın mutluluğuna olumlu katkı sağlayacak yepyeni hizmetler üretmek öncelikli hedefimiz olmaya devam edecek.

2021 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakıyor, 2022 yılına yepyeni umutlarla girmenin heyecanını yaşayarak, yeni ümitler ve beklentilerle bir yıla daha giriyoruz. Bizlerin, aynı ilçede yaşayan insanlar olarak, en önemli sorumluluğumuzun, birbirimize karşı yardımsever, anlayışlı ve hoşgörülü olmak olduğunu düşünüyor; başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve toplumun tüm kesimleriyle birlikte el ele vererek, beraber çalışmanın ve daha çok üretmenin bizi aydınlık geleceğe taşıyacağına inanıyorum. Tabi ki öncelikle dileğimiz ülkemiz ve tüm dünyada barışın, sevginin ve hoşgörünün egemen olması, insanlarımızın refah içinde yaşamasıdır. Bir hukukçu olarak yeni yılın, üstünlerin hukukunun değil, hukukun üstünlüğünün tesis edildiği, temel hak ve özgürlüklerin tüm dünyada saygı görüp korunduğu, güvenli ve aydınlık bir geleceğin gençlerimize tahsis edildiği bir yıl olması, en büyük temennimdir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2022 yılının, ülkemizde ve dünya genelinde savaşların, işgallerin, kan ve gözyaşının sona erdiği, adaletsizliğin, hukuksuzluğun ve yoksulluğun ortadan kalktığı, insan hak ve özgürlüklerinin sağlandığı ve bu hakların korunması için azami çabanın sarf edildiği, toplumsal barış ve huzurun tesis edildiği bir yıl olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın sevdikleriyle birlikte güzel bir yıl geçirmesini umut ediyorum. Yeni yılımız kutlu olsun.”

Türkiye Sakatlar Derneği Milas Şubesi Temsilcisi Hüsnü Tevşi’nin yeni yıl mesajı

“Milas'ımız ve engelliler için 2021 yılı, büyük bir değişimin de başlangıcı oldu. Ulaşılabilir, şeffaf ve çalışkan yönetim hedefiyle geldiğimiz bu  görevde ikinci yılımızı doldururken, Engelliler ve tüm Milas kamuoyuna verdiğimiz sözler doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yönetim Kurulu’nda yer alan tüm arkadaşlarımla birlikte, mevcut sorunlarımızın çözümü ve geleceğin Milas'ının planlamasına yönelik çalışıyoruz. Çalışmalarımızda önceliğimiz, her zaman sözünü verdiğimiz şeffaflık ve ulaşılabilirlik oldu. Bu süreçte en büyük destekçimiz olan Milas halkına  teşekkür ediyorum.

2022 yılının her şeyden önce engellilerin sorunlarının çözüme kavuştuğu, her anlamda pozitif geliştiği bir yıl olmasını diliyorum. Türkiye Sakatlar Derneği Milas Temsilciliğinin Engellilerin kaybolan haklarının yeniden tesis edilmesinde ve  dönüşümünde üzerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğunu belirtmek isterim.

Yeni yılda da atacağımız her adımda hak temelli mücadeleci duruşumuzdan da taviz vermeden, her alanda başarının artmasını hedefleyeceğiz.

Bu bağlamda hakların yerini bulduğu, barış, huzur ve istikrarın hakim olmasını temenni eder yeni yılın Milas ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.”

31 Ara 2021 - 11:27 Muğla/ Milas- Gündem

Muhabir  Gizem Kapusuzgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.Anket Koronavirüs denetimlerini yeterli buluyor musunuz?