Başkan Tokat: Kanayan yaraya parmak bastık

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Kıyıkışlacık, Kızılağaç, Kazıklı, Gürçamlar ve Bozbuk mahallelerini ziyaret etti. Başkan Tokat’a ziyarette CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Belediye Başkan Yardımcıları Cüneyt İlter, Gülşen Gökçe, Belediye Meclis üyeleri ve birim müdürleri eşlik etti.

20200923_mahalle_ziyaretleri_baskan_tokatilk_9d9db.jpg

Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Kıyıkışlacık, Kızılağaç, Kazıklı, Gürçamlar ve Bozbuk mahallelerinde yürütülen çalışmaları yerinde incelemek için bölgeye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, mahalle muhtarları ve vatandaşlarla da bir araya gelerek yapılması istenilen eksiklikler hakkında bilgi aldı.

Koruma kurulu ara karar verdi

Ziyaretine Kıyıkışlacık Mahallesi’nden başlayan Başkan Tokat ve beraberindeki heyet, mahalle muhtarı ve vatandaşlara müjdeli haber verdi. Muğla Koruma Kurulu’nun ara kararını verdiğini belirten Başkan Tokat; “Bu karara göre artık alt ve üst yapı için çalışmalarımıza başlayabileceğiz. Vatandaşlarımız da imar planlarına göre inşaat yapabilecek” dedi. “Eskiden Koruma Kurulu’na bölgede yapılmak istenen çalışma için müracaat ettiğimizde red ediliyordu” diyen Başkan Tokat; “Şimdi bu sıkıntı giderildi. Çalışmalarımıza başlayacağız. Tam kararın çıkması ise biraz zaman alacak” dedi.

Kanayan Yaraya Parmak Bastık

Zeytinlikuyu ile Papaz mevkiini bir birine bağlayan yolda tamamlanan 1. kat sathi asfalt kaplama çalışmasını inceleyen Başkan Tokat, “bu yol bölgenin adeta kanayan yarasıydı. Biz bu yaraya parmak bastık” dedi. “Yaz aylarında Papaz Koyumuza binlerce yerli ve yabancı turist geliyordu” diyen Başkan Tokat; “Gelen vatandaşlar kötü durumda bulunan bu yolu kullanıyordu. Fen İşleri Müdürlüğümüz bu yolda güzel bir çalışma gerçekleştirdi ve yıllardır süre gelen sorun ortadan kalktı” dedi.

MUSKİ Kasım ayında sondaj çalışmalarına başlıyor

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve beraberindeki heyet daha sonra sırasıyla Kızılağaç, Gürçamlar, Kazıklı ve Bozbük mahallelerini ziyaret etti.

Mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tokat; “Geliş amacımız birer çayınızı içmek, sizlerle sohbet etmek ve yapılmasını istediğiniz çalışmaları dinlemek. Sizler sorunlarınızı belirteceksiniz biz de gerekli çalışmaları başlatacağız” dedi.

Kızılağaç, Gürçamlar, Kazıklı ve Bozbük mahalleleri ziyaretlerinde ortak sorun su konusuydu. Hem mahalle muhtarları hem de vatandaşlar yaz aylarında su sorununun arttığını, mahallelerinde günlerce su olmadığını dile getirdi.

Bölgede yaşanan sorun hakkında bilgi sahibi olduğunun altını çizen Başkan Tokat, “Konunun yakın takipçisiyim. Bölgenin acil suya ihtiyacı var. Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü Kasım ayı içerisinde bu bölgede su sondaj çalışmalarına başlayacak. Ben burada su olduğuna inanıyorum. Umuyorum ki sondaj çalışması sonrası bu bölgemiz bol ve kaliteli suya kavuşacak” dedi.

Başkan Tokat, mahallelerde yapılan çalışmaları yerinde görmek ve vatandaşların taleplerini dinlemek için mahalle ziyaretlerine devam edeceğini belirtti.

20200923_mahalle_ziyaretleri_baskan_tokat6_5f25f.jpg

20200923_mahalle_ziyaretleri_baskan_tokat5_7daa2.jpg

20200923_mahalle_ziyaretleri_baskan_tokat3_2ab9f.jpg

20200923_mahalle_ziyaretleri_baskan_tokat2_a5729.jpg

20200923_mahalle_ziyaretleri_baskan_tokat1_bd1da.jpg