Eğitimci Belediye, Başarılı Öğrenci, Mutlu Milas…

Milas Belediyesi, pandemi sonrası uzaktan eğitim görmek zorunda kalan öğrenciler için “Dijital Sınıf” uygulamasını hayata geçirdi. “Eğitimci Belediye, Başarılı Öğrenci, Mutlu Milas” sloganıyla hayata geçirilen dijital sınıf’ta Çalışma odası,4 K eğitim desteği ve Online sınavlar yer alıyor.

20200929_milas_belediyesi_egitim_akademiilk_c1127.jpg

Milas’ta binlerce öğrenci “Dijital Sınıf”ta da eğitim alabilecek. Milas Belediyesi tarafından uygulamaya konulan projede, 5. ve 12. sınıflarda okuyan 15 bine yakın öğrenci uzaktan erişimle dersleri izleyip soru çözebilecek. Milas Belediyesi'nin eğitimde fırsat eşitliği yaratma hedefiyle hayata geçirdiği eğitim projesi Dijital Sınıf'ta, ders izlenmeye başladı. Dijital sınıftan üniversiteye hazırlanan gençlerde yararlanabilecek. Ayrıca Bursluluk sınavı ile dereceye giren 250 öğrenciye online canlı eğitim desteği de sağlanacak.

Milas’ta eğitim gören 15 bin ortaokul ve lise öğrencisinin internet üzerinden ders alacağı proje hakkında açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Uygarlıklar başkenti Milas’ın gençlerini çağın gereklerine uygun vizyoner bir eğitim projesi ile buluşturmaktan mutluluk yaşıyorum. Eğitimci Belediye, Başarılı Öğrenci, Mutlu Milas sloganıyla hayata geçirdiğimiz Dijital Akademi, özgüveni yüksek, çağı iyi okuyabilen, düşünen ve uygulayan bir gençlik oluşturmayı misyon edinmiş bir eğitim projesidir. Bu projemizin Milaslı gençlerimizin geleceğine yön vermesini umut ediyorum” dedi.

20200929_milas_belediyesi_egitim_akademi1_4f054.jpg

20200929_milas_belediyesi_egitim_akademi_37af3.jpg