Güllük Liman sahası için özelleştirme kararı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Güllük Liman Sahası için 45 yıl süreyle özelleştirme kararı alındı. Karara göre, Geçici teminat bedeli 1 milyon 500 bin lira olarak belirlenen ihaleye, 12 Kasım tarihine kadar teklif verilebilecek. 

20200914_liman_manset_a1009.jpg

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca (ÖİB), Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Güllük Liman Sahası 45 yıl süreyle işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek.

İlanın geçici teminat bedeli 1 milyon 500 bin lira olarak belirlenirken, ihale, pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek ve İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Gerçek ve tüzel kişiler ile ortak girişim gruplarının katılabileceği ve 12 Kasım tarihine kadar teklif verilebilecek olan ihaleye, yatırım fonları ancak ortak girişim grubuna dahil olarak iştirak edebilecek. Ortak girişim grubu sadece yatırım fonlarından oluşamayacak.

Related Articles