Hırsız çaldığı altınlarla yakalandı

Milas’ta bir eve giren hırsız, mahallelinin ihbarıyla harekete geçen polis tarafından evden çaldığı altınlarla yakalandı.

20200905_hirsiz_manset_a97ce.jpg

Milas’a bağlı Hayıtlı Mahallesi Çitlenbik Sokak’ta yaşanan olayda, E.Ç.’ye ait eve şüpheli hareketler sergileyen bir kişinin balkonu kullanarak girdiğini gören komşuları, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak polise bildirdi.

Milas Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, ihbarın ardından hızla olay yerinde araştırma başlattı. Şüpheli bir şahsı takibe alan polis, kovalamaca sonucu Hayrettin Ö. isimli hırsızlık şüphelisini kıskıvrak yakaladı. Evden çaldığı altın ve ziynet eşyalarıyla yakalanan zanlı, gerekli işlemlerin ardından hırsızlık suçlaması ile Milas Adliyesi’ne sevk edildi.

Polis, olay yerinde gerçekleştirdiği inceleme sırasında ihbarda bulunarak hırsızlık şüphelisinin yakalanmasına vesile olan mahalleliye, duyarlılıkları ve örnek davranışları için teşekkür etti. Mahalleli ise 7/24 halkın huzuru ve güvenliği için mesai yapan polis teşkilatına özverili çalışmalarından ötürü minnettar olduklarını söyledi.

Related Articles

d1391c5b14123.gif