Hırsızlık mağduru vatandaşlar araçlarına kavuştu

Milas’ta park halindeyken çalınan 1 otomobil ve 2 motosiklet, polisin araştırması sonucu bulunarak sahiplerine teslim edildi. Araçlarını teslim alan vatandaşlar polise teşekkür ederken, hırsızlık olaylarının fail yada faillerinin yakalanması için titiz bir çalışma yürütüldüğü bildirildi.

20200821_hirsizlik_manset_dc188.jpg

Milas’a bağlı Hayıtlı Mahallesi’nde U.Ç. isimli vatandaşa ait iş yerine 5 Ağustos 2020 tarihinde giren hırsız yada hırsızlar, dükkandaki çeşitli elektronik eşyaları ve anahtarına ulaştıkları park halindeki 2 motosikleti çalarak kaçtı.

Hırsızlık olayının mağdurunun şikayeti üzerine çalışma başlatan Milas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, çalıntı 2 motosikleti 3 gün süren araştırma sonucu bir arazide buldu.

Motosikleti ele geçiren polis, ardından U.Ç.’ye motosikleti teslim etti.

Aynı mahallede park halindeki H.Y. isimli vatandaşa ait olan bir otomobil de hırsız yada hırsızlar tarafından düz kontak yapılarak çalındı. Otomobil, olaydan 2 gün sonra Milas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından bulunarak, sahibine teslim edildi.

Öte yandan bir aracın daha çalındığı aynı mahalledeki hırsızlık olaylarının fail yada faillerinin yakalanması için polis tarafından başlatılan titiz çalışmanın devam ettiği bildirildi.

HIRSIZLIĞA KARŞI ÖNLEM ŞART!

*Evde ziynet eşyası yada nakit para gibi değerli eşyalar bulundurulmamalı

*Site, apartman ve evlerde giriş-çıkış yada diğer noktaları görecek şekilde güvenlik kamerası sistemi takılmalı

*Özellikle motosiklet gibi araçların tenha, karanlık cadde ve sokaklara park edilmemeli

Related Articles