Karantinaya uymayan vatandaşa işlem yapıldı

Milas'ta 14 günlük karantina sürecini evininde geçirmeyen vatandaş hakkında adli ve idari işlem yapıldı. Vatandaşa 3,182 TL idari para cezası kesilirken, adli işlem de başlatıldı.

20200915_karantina_uymayan_vatandas_8c80d.jpg

Covid-19 salgını sebebiyle evlerinde karantina altında bulunan vatandaşlara yönelik kolluk kuvvetleri tarafından çalışma başlatıldı. Bu kapsamda vatandaşların 14 günlük karantina sürecini evlerinde geçirmeleri hususunda gerekli uyarılar yapılması nezdinde denetimler devam etti.

İhbar üzerine İsmetpaşa Mahallesindeki ikametinde bulunmayan ve karantinada olması gerekirken dışarıda olduğu tespit edilen bir vatandaşa yönelik İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekip tarafından tutanak tanzim edildi.

Şahıs hakkında, izolasyon kurallarına uymadığı için Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereği 3,182 TL İdari para cezası uygulanarak, Türk Ceza Kanunu gereğince hakkında adli işlem tesis edilmesi için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Tanzim edilen tutanak, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliğine şahıs hakkında gerekli adli ve idari işlem yapılması için teslim edildi.

Related Articles