Kreş ve anaokullarına maske dağıtımı

Milas Belediyesi, pandemi döneminde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Milas Belediyesi’ne bağlı ekipler, Milas genelinde kreş ve anaokullarında maske dağıtımının yanı sıra dezenfektasyon işlemleri de gerçekleştirdi.

20200930_belediye_anaokulu_maskeilk_8a729.jpg

Koronavirüs ile mücadele kapsamında 600 binden fazla maske dağıtan Milas Belediyesi, binlerce iş yerinde dezenfektasyon çalışması gerçekleştirdi. Vaka sayılarının arttığı son dönemde Milas Belediyesi de çalışmalarını yoğunlaştırdı. Milas genelinde bulunan kreş ve anaokullarının dezenfektasyon çalışmalarını tamamlayan Milas Belediyesi’ne bağlı ekipler, daha sonra maske dağıtımı gerçekleştirdi. Çocukların yeni tasarlanan maskelere olan ilgisi dikkat çekerken, Milas Belediyesi tarafından kız ve erkek çocuklar için ayrı ayrı olmak üzere özel olarak üretilen renkli ve desenli maskelerin Milas’ta bulunan tüm çocuklara ulaştırılması sağlandı.

Yeni üretilen ve dağıtımına başlanan maskelerle ilgili konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Çocuklarımız, bizlerin geleceği, aydınlık yüzleridir. Çocuklarımızın sağlığını koruyabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi. Maske dağıtımının ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini vurgulayan Başkan Tokat, çocuklar için belediyenin her türlü imkanının kullanılacağını aktardı.

20200930_belediye_anaokulu_maske3_ae737.jpg

20200930_belediye_anaokulu_maske2_c6616.jpg

20200930_belediye_anaokulu_maske_99080.jpg