LGS birincileri İMİ Kolejinden…

 İMİ Koleji öğrencileri, 2020 LGS’de Muğla birincisi, Milas birincisi ve ikincisi olmayı başardı.

20200727_lgs_birincisi_cb310.jpg

Güçlü akademik kadrosu ve verdiği kaliteli eğitimle bölgenin ve Milas’ın parlayan eğitim markası haline gelen İMİ Koleji, 2020 LGS’de büyük bir başarıya imza attı. İMİ Koleji öğrencileri 2020 LGS’de Muğla birincisi, Milas birincisi ve ikincisi olarak hem okullarını hem de Milas’ı gururlandırdı.

Muğla ve Milas LGS birincisi İMİ Koleji öğrencisi Toprak Can Mutlukan, Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın daveti üzerine Başkanı makamında ziyaret etti. Başkan Tokat, ilimize ve ilçemize birincilik gururunu yaşattığı için Toprak Can’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Milas adına yakalan bu büyük başarı hakkında açıklama yapan İMİ Koleji Ortaokul Müdürü Ebru Tan; “İMİ Koleji öğrencileri LGS başarılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Öğrencilerimizin Muğla ve Milas’ta LGS 1.si ve Milas 2.si olmasından, ilçemizin başarısını artırmaktan gurur duyuyoruz.

1 milyon 472 bin 088 öğrencinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavı’nda Muğla ve Milas birincisi, İMİ Koleji öğrencisi Toprak Can Mutlukan, LGS Milas ikincisi İMİ Koleji öğrencisi Beyza Esenkaya olmuştur.

İMİ Koleji öğrencileri 2020 LGS’de; 9 öğrencimiz %1’lik, 16 öğrencimiz %5 ‘lik, 39 öğrencimiz %10’luk, 55 öğrencimiz de % 20’lik dilimde yer alarak çok başarılı bir sonuç ortaya koymuşlardır.

Türkiye birincisi çıkaran, tüm dünyada yaşanan pandemi süresince uzaktan eğitimle öğrencilerinin yanlarında olarak destekleyen İMİ Koleji, başarılarıyla bu süreçte eğitim planlamalarının ne kadar doğru ve verimli olduğunu da göstermiş oldu” dedi.

Öğrencileri yarınlara en iyi şekilde hazırlayabilmek için güçlü ve kendine güvenen eğitim kadrosuyla çok çalıştıkları belirten Okul Müdürü Ebru Tan; “Uzaktan eğitim sürecinde de öğrencilerimizin psikolojik ve akademik takiplerini yaparak özverili ve disiplinli bir şekilde öğrenci ve velilerimizin destekleriyle bu süreci başarılı bir şekilde yönettik. Bu başarı tablosunda büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve her zaman bizlerden desteklerini esirgemeyen velilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İMİ Koleji okul yetkilileri tercih döneminde de öğretmenler ve rehberlik öğretmeniyle öğrencilerinin yanlarında olduklarını ve öğrencilerin de beklentilerini karşılayacak şekilde tamamlayacaklarını belirttiler.

20200727_lgs_birincisi1_15199.jpg

Related Articles