Mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat kırsal mahallelere ziyaretlerini sürdürüyor. Bayır, Akçakaya ve Gürceğiz mahallelerini ziyaret ederek muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bu mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz. Muhtarlarımızla iletişim içerisindeyiz. Plan ve programlarımızı yaptık. Yapılması gereken çalışmalara kısa sürede başlıyoruz” dedi.

20200924_mahalle_ziyareti_tokatilk_e0700.jpg

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri ile beraber kırsal mahalle ziyaretleri devam ediyor. Yapılan çalışmaları incelemek ve mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek amaçlı düzenlenen gezi programında Bayır, Akçakaya ve Gürceğiz mahalleleri vardı.

Ziyaret kapsamındaki mahallelerde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tokat yaptığı konuşmada, ülkemizde ve dünyada yaşanan korona virüs vakalarına dikkat çekti. Ülkemizde olduğu gibi Milas’ta da vaka sayılarında artış var diyen Başkan Tokat; “Bu dönemde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız gerekiyor. Bizler dikkatli olursak bu virüsü beraber yenebiliriz” dedi.

20200924_mahalle_ziyareti_tokat7_41435.jpg

Ziyaretinde, “Buraya vaat vermeye gelmedim” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tokat; “Mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz. Muhtarlarımızla istişare içerisindeyiz. Tüm sorunları bizlere iletiyorlar. Ancak pandemi döneminde gelişen ekonomik şartlar yatırımların çoğunu durdurdu. Artık parke döşeyelim yol yapalım anlayışından çok tüm kaynaklar, eğitime, sağlığa ve korona virüs ile mücadeleye aktarılıyor. Öncelikli hizmetler bunlar” dedi.

20200924_mahalle_ziyareti_tokat4_ae7c9.jpg

Gereme’ye karşı sorumluluğum var

Yapılan yatırım programı ve planlamalar içerisinde Bayır, Akçakaya ve Gürceğiz mahallelerine ağırlık verileceğini belirten Başkan Tokat Gereme’ye karşı sorumluluğu olduğunu söyledi. Kendisine duyulan güveni boşa çıkartmamak adına daha önceki süreçte bu mahallelerde ciddi çalışmalara imza attıklarının altını çizen Başkan Tokat, en kısa sürede eksikliklerin giderilmesi adına yeniden çalışmalara başlanacağını ve belirlenen alanların öncelikle tamamlanacağını belirtti.

Başkan Tokat mahalle ziyaretlerinde, hazırlattığı Maske ve NUTUK kitaplarını mahallede bulunan çocuklara hediye etti.

20200924_mahalle_ziyareti_tokat3_1b1ac.jpg

20200924_mahalle_ziyareti_tokat8_4efa3.jpg

20200924_mahalle_ziyareti_tokat2_5426d.jpg