Mahalleli, belediye hoparlörü istiyor

Belediye hoparlörün olmaması sebebiyle ilanları duymadıklarını belirten Gümüşlük Mahallesi sakinleri, Milas Belediyesi’nin mahallelerine bir an önce hoparlör takılmasını talep ettiler.

20200930_milas_belediyesi_hoperlorilk_35950.jpg

Milas bağlı Gümüşlük Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, mahallelerinde belediye hoparlörün olmaması sebebiyle belediye anonslarını ve camilerden yapılan sela ve ezan sesini alamadıklarını belirterek yetkililerden mahalleye hoparlör takılmasını istedklerini belirttiler.

Habermilas.com ihbar hattına ulaşan Gümüşlük Mahallesi sakinleri, Mahalle muhtarına konu ile ilgili bilgi verdiklerini ancak mahalleye hoparlör takılması için herhangi bir çalışmanın yapılmadığını belirterek; “Mahallemizde belediye anonslarını ve camilerden yapılan sela ve ezan sesini duymuyoruz. Mahallemizi ilgilendiren konuları bizler de anında duymak istiyoruz. Selaları duyamadığımız için tanıdık ve dostlarımızın vefat haberini bile sonradan öğreniyoruz. Milas Belediyesi yetkililerinin sesimizi duyarak mahallemize hoparlör takılmasını istiyoruz” dedi.