Milas’ın koronavirüs yoğunluğu haritası yayınlandı

Sağlık Bakanlığı, "Hayat Eve Sığar" uygulamasına güncelleme getirdi. Buna göre, Milas’ta Kovid-19 riski taşıyan alanlar ve vaka yoğunlukları görülebiliyor. 

20200708_hayat_eve_sigar_manset_c7051.jpg

Korona virüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan, 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulaması bir süredir Android ve App Store platformlarında yayında bulunuyor. Sağlık Bakanlığı'nın uygulaması, Korona virüsü testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri en güncel haliyle gösteriyor.

Hayat Eve Sığar uygulaması, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Uygulama, gelen cevaplara göre kullanıcıları yönlendiriyor. Kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarı alıyor.

20200708_hayat_eve_sigar_3_1b53c.jpg

Uygulamaya, vatandaşları Korona virüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve hastalık ile ilgili riskleri en aza indirmek amacıyla yeni özellikler eklendi. Uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp, Korona virüs hastalığı ile ilgili şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği ile ilgili bilgi alınıyor.

20200708_hayat_eve_sigar_2_8205c.jpg

Aynı zamanda harita üzerinde konum bazlı olarak hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına da ulaşılabiliyor. Evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğu da Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden görülebiliyor.

 20200708_hayat_eve_sigar_1_3f604.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif