Tosuncuk kanserli çocuklar için satışa çıkarıldı

Milas’ta babasını ve yengesini kanser sebebiyle kaybeden, 7 yaşındaki oğlu Emrecan da kanserle mücadele eden baba Nail Yıldız, kendi yetiştirdiği “Tosuncuk” isimli danayı, kanserli çocuklara yardımda bulunan İzmir Kan Ordusu Kanser Derneği’ne destek olmak için satışa çıkardı.

20200925_yildiz_manset_ff4c1.jpg

Haber: Volkan Yıldız

Milas’a bağlı Akkovanlık Mahallesi’nde yaşayan Nail Yıldız, 3,5 yaşında kansere yakalanan oğlu Emrecan ile aynı kaderi paylaşan hasta çocuklara yardım eli uzatmaya hazırlanıyor.

7 yaşındaki oğlu Emrecan’ın Ege Üniversitesi’ndeki tedavi sürecinde kendilerine ve diğer hasta çocuklara ücretsiz yardım eden İzmir Kan Ordusu Kanser Derneği’ne bağışta bulunmak istediğini anlatan Nail Yıldız, kendi imkanlarıyla yetiştirdiği ve “Tosuncuk” ismini verdikleri danalarını hasta çocukların tedavisi için 15 bin lira alt bedelle açık arttırmayla satışa çıkardığını açıkladı.

20200925_yildiz_3_d9288.jpg

7 yaşındaki Emrecan'ın kanserle olan kararlı mücadelesi devam ediyor.

“OĞLUMUZ GİBİ KANSERLİ ÇOCUKLARI YAŞATMAK İSTİYORUZ”

Babası Hasan Yıldız’ı, yengesi Gülten Yıldız’ı kanser rahatsızlığı sebebiyle kaybettiğini söyleyen Yıldız, hayırseverlere çağrıda bulunarak, “Kanser nedeniyle çok acılar çektik. Babamı, yengemi kaybettik. Oğlumun kansere yakalanmasıyla da hem manevi hem de maddi olarak zor günler yaşadık. Allah’a şükür, şuan oğlumun tedavisi iyi yönde ilerliyor. Biz bu süreçte hayırseverlerden, dostlarımızdan maddi manevi çok destek gördük. Allah herkesten razı olsun. Şimdi biz de bu mücadeleye destek vermek istiyoruz. Tedavilerimizde bizlere el uzatan İzmir Kan Ordusu Kanser Derneği’ne bağış için Tosuncuk ismini verdiğimiz danamızı satışa çıkarıyoruz. Kanserli çocukların yurt dışında yapılan pahalı testleri var. Bu manada danamızın satışı için 15 bin lira gibi bir alt bedel belirledik. Satıştan elde edilen gelirin tamamını  İzmir Kan Ordusu Kanser Derneği’ne bağışlayacağız. Temennimiz, hayırseverlerimizin Tosuncuk’u satın alarak, kanserli çocuklarımızın mücadelesine destek olmalarıdır. İletişim için 0506 746 66 23 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.” diye konuştu.

20200925_yildiz_2_4b989.jpg

Yıldız Ailesi, Kanserle Mücadelele Eden Çocuklara Destek Vermek İstiyor