Virüs can alıyor, kepenk kapattırıyor!.

Milas’ta bazı işletme çalışanlarında Kovid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması sonucu iş yerlerinde karantina süreci başlatıldığı, test sonucu pozitif çıkan personelin evde izole edilerek, tedavilerine başlanıldığı öğrenildi.

20200921_kovid_manset_b2067.jpg

Uzmanlar ve yetkililer Kovid-19’a karşı tedbir çağrılarını yinelerken, Kovid-19 denetimleri de devam ediyor. Ancak halkın istenilen düzeyde tedbir almaması, ihmal ve dikkatsizlik sebebiyle Kovid-19 bulaşmaları devam ediyor.

Milas’ta da Kovid-19 sebebiyle zor bir süreçten geçiliyor.

Edinilen bilgiye göre; ilçedeki bazı işletmelerde Kovid-19 alarmı verilmiş durumda… Bazı işletme çalışanlarına yapılan Kovid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine, işletmelerin dezenfekte işleminin ardından kapatıldığı ve virüs bulaşan personelin ise evlerinde izole edilerek, ilaç tedavisine başlanıldığı öğrenildi.     

BAKAN KOCA’DAN TEDBİR VURGUSU!

Sosyal medyadan pandemiyle ilgili açıklama yaparak halkı bilgilendiren Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kovid-19’a karşı tedbirde güç birliği vurgusu yaparak, “Ağır hasta sayımız 1.456’ya ulaştı. Artış hızı yavaşlamış olsa da bu sayı azalmadan huzurlu olamayız. Birlikte mücadele virüsü yenecek en önemli güç. Sağlık çalışanlarımıza vefa göstergemiz tedbirde güç birliğidir.” dedi.

LÜTFEN KENDİ SAĞLIĞIMIZ VE TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN MASKE-HİJYEN-FİZİKİ MESAFE KURALLARINA ÖNEMLE RİAYET EDELİM!