Yatağan'da panik... Vaka sayısı arttı…

Tüm dünya ile birlikte Türkiye'yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Yatağan ilçesinde etkisini arttırdı. Haftabaşında 18 olan vaka sayısı, salı günü akşam saatlerinde 40'a yaklaştı. Vaka sayısında yaşanan büyük artış sebebiyle çarşamba ve cumartesi günleri Yatağan’da kurulan semt pazarları kaldırıldı.

20200805_koronavirus_yatagan_87339.jpg

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tüm Türkiye'de olduğu gibi komşu ilçemiz Yatağan’da yayılmaya devam ediyor. Haftabaşına kadar Yatağan’da 18 olan vaka sayısı, özellikle Kurban Bayramı sırasında artışa geçti. Bayram ve bayram sonrasında şikayetler üzerine sağlık kuruluşlarına başvuran hastalardan, büyük çoğunluğunda vakaya rastlanılırken, salı günü akşam saatlerinde vaka sayısının 40'a yaklaştığı öğrenildi.

Sayının giderek artması ilçede paniğe neden olurken, Yatağan Hıfzıssıhhha Kurulu da bu gelişmelere karşılıksız kalmadı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, artan vaka sayıları nedeniyle olağanüstü toplanarak, ilçede haftanın çarşamba ve cumartesi günlerinde kurulan pazarları, ikinci bir emre kadar kaldırma kararı aldı. Bu doğrultuda, vatandaşların sebze ve meyve ihtiyaçları, mahalle aralarında pazar esnafı tarafından seyyar olarak karşılanacak.

Related Articles