Yılgör Kadık anısına resim yarışması...

Milas’ın Güllük Mahallesi’nden merhum iş insanı Yılgör Kadık anısına düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

20200521_resim_yarismasiilk_74093.jpg

Güllük’te  iş insanı Görsev Kadık ve Hatice Balkır’ın babası, Nevzat Balkır’ın kayınpederi  Yılgör Kadık anısına, geleneksel olarak her yıl bir etkinlik gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen uçurtma şenliğinden sonra bu yıl ise resim yarışması düzenlendi.

Güllük ilkokulu 1 sınıf öğrencileri arasında; “Pandemi Sonrası Arkadaşlarınızla İlk Yapmak İstedikleriniz” konu başlıklı yarışmada dereceye girenlere ödülleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Güllük Mahalle Muhtarı Ali Polat ve merhum Yılgör Kadık’ın oğlu Görsev Kadık tarafından takdim edildi. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Tokat, dereceye girenlere tabet, akıllı kol saati, scooter gibi hediyeler verdi.

Yarışma hakkında açıklama yapan Görsev Kadık; “Merhum babam Yılgör Kadık adına her yıl şenlik düzenliyoruz. Geçen yıl uçurtma şenliği ile başladık. Bu yıl ise ülkemizde ve dünyada yaşanan Koronavirüs nedeniyle çocuklarımız arasında dijital ortamda resim yarışması düzenledik. Bu sayede çocuklarımız evlerinde sıkılmamış oldular, hem de resim becerilerini sergilediler. Yarışmamıza ilgi gösteren tüm çocuklarımıza ve ödül törenimize katılan Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum” dedi.

20200521_resim_yarismasi2_41071.jpg

20200521_resim_yarismasi_3231b.jpg

20200521_resim_yarismasi1_01dee.jpg

Related Articles