Image

site_reklamı_mobil.jpgslideraltidonerli3.gif

Image

Akaryakıt desteği talebini meclise taşıdı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, şoför esnafının ticari akaryakıt talebini, yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TC. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na sordu.

20200930_chp_mugla_milletvekili_girgin_7f23c.jpg

Girgin; ‘Zabıtanın kahrı büyük yetkisi yetersiz!’

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, belediyelerin sokaktaki yüzü, kentin en küçüğünden büyüğüne bütün sorunlarıyla baş etmek için çabalayan zabıta emekçilerinin sorunlarını Meclis’e taşıdı.

20200908_girgin_zabıta_a05bd.jpg

Gençler oy moy yok dedi. AKP sosyal medyayı yasakladı

CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay’ın sosyal medya kısıtlamasına dönük çıkarılan kanun hakkında basın açıklaması yaptı. CHP’li Erbay; “Gençler oy moy yok dedi. AKP sosyal medyayı yasakladı” dedi. 

20200812_oy_moy_yok_46782.jpg

Girgin; ‘Taşeron yine taşeron! Hani kadro?’

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, 24 Aralık 2017 tarihinde çıkarılan 696 sayılı KHK ile yıllardır kadro bekleyen Belediye işçilerinin hüsrana uğratıldığını, AKP’nin kadro aldatmacasının tüm boyutları ile çöktüğünü söyledi. Milletvekili Girgin; “Taşeron yine taşeron, hani kadro?” dedi. Bu konuda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanıtlaması istemiyle bir yazılı soru önergesi veren Girgin, 696 Sayılı KHK’nın Anayasa’ya aykırılıklar barındırdığını vurguladı.

20200818_kador_girgin_1ad27.jpg

Kısa çalışma ödeneği mağduriyetini sordu

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, kısa çalışma ödeneğinden dolayı mağdur olan vatandaşların sorunları ve uygulamayı istismar eden işletmeleri gündeme getirdi.

20200728_kisa_calisma_00e70.jpg

/index.php/siyaset