Avrupa Spor Haftası başladı

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Herkes İçin Spor Federasyonu koordinesinde “Herkes İçin Spor ve Sağlıklı Yaşam” sloganıyla başlayan Avrupa Spor Haftası spor gösterileri, Muğla ve Fethiye’den sonra dün de Yatağan’da bulunan Lagina Antik Kenti’nde gerçekleştirildi.

20200925_avrupa_saglik_haftasiilk_32338.jpg

Avrupa spor etkinlikleriyle ilgili olarak bir açıklama yapan Muğla İl Spor Müdürü Ömer İlman; “23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz “Avrupa Spor Haftasını” dün Fethiye İlçemiz Kayaköy’de karate ve eskrim etkinlikleriyle gerçekleştirildi. Menteşe İlçemizde Sınırsızlık Meydanı’nda atletizm, badminton, kick boks, futbol ayak tenisi, hokey, tenis, basketbol, bisiklet ve karate branşlarından sporcuların katılımıyla etkinlikler başladı. Yatağan Lagina Antik Kent’te okçuluk, halk oyunları, taekwondo ve geleneksel çocuk oyunları etkinlikleri ile sportif gösteriler sürdü” dedi.

Tüm Avrupa ülkeleriyle birlikte ülkemizde de bir hafta boyunca 81 ilimizde eş zamanlı olarak etkinlikler gerçekleştirileceğini, böylece bütün illerimizde spor bilincinin geliştirilmesinin, sağlıklı yaşamın öneminin vurgulanmasının amaçlandığını belirten İlman; “İlimizde bir hafta boyunca yapılacak etkinliklerle spor kültürünün toplumda daha geniş bir tabana yayılmasını, sağlıklı yaşam bilinciyle birlikte spor bilincinin geliştirilmesini amaçlıyoruz. Bugün Sayın Valimizin ve protokolün de katılımıyla etkinliklerimizi gerçekleştirdik. 

Bu pandemi sürecinde tüm bu faaliyetlerde sosyal mesafe, maske, hijyen gibi gerekli tüm Covid-19 tedbirlerine riayet ederek etkinliklerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Aslında birçok branşımız olmasına rağmen sergilediğimiz branşlar, sporcuların birbirine temas etmediği branşlarla sınırlı tutulmuştur. Mümkün olduğunca sporcuların birbiriyle temas etmediği, daha ziyade atletizm, tenis, voleybol gibi oynanırken arada mesafe olan dalları seçtik. Bu yıl bu şekilde gerçekleşmiş olsa bile inşallah pandeminin atlatılmasıyla birlikte kısa sürede her zamanki o neşeli ve bol organizasyonlu günlere dönmeyi arzu ediyoruz. Ancak şunu da belirtmem gerekiyor ki zaten bizim spor okullarımız mesafe ve sağlığa uygunluk kurallarına riayet ederek devam ediyor.

Yine de inşallah ülkemizde ve dünyada bu pandemi bir an önce sonlanır ve spor dolu günlere tez zamanda ulaşırız. Bu organizasyona gelen, emek veren, katılan herkese teşekkürlerimi sunuyor, sağlıklı günlerde buluşmayı diliyorum” dedi.

20200925_avrupa_saglik_haftasi6_7f278.jpg

20200925_avrupa_saglik_haftasi5_fc696.jpg

20200925_avrupa_saglik_haftasi4_c2a02.jpg

20200925_avrupa_saglik_haftasi3_987d9.jpg

20200925_avrupa_saglik_haftasi1_7f39a.jpg

20200925_avrupa_saglik_haftasi2_f4d3d.jpg