Lig provası Bigadiç’te

2020-2021 voleybol sezonunda, Türkiye Büyük Erkekler Birinci Ligi’nde ilçemiz adına mücadele edecek olan Milas Belediyespor Voleybol Takımı, geçtiğimiz hafta sonu Balıkesir Bigadiç’te katıldığı 4’lü voleybol turnuvasında 10 Ekim’de başlayacak ligin provasını yaptı.

20201001_milas_belediye_voleybolilk_01b0d.jpg

Takımın teknik sorumlusu Osman Çakıray, antrenör Sefa Koşar ve kulüp yöneticisi Ümit Çiçek Demirbacak nezaretinde Bigadiç’teki turnuvaya katılan Milas Belediyesi, turnuvada 3 maç yaptı.

İlk maçında ev sahibi Bigadiç Belediyespor ile karşılaşan Milas Belediyespor karşılaşmayı 3-0 kazandı.

İlk seti 26/24, ikinci seti 25/19 ve son seti 25/16 alan ilçemiz takımı turnuvaya galibiyetle başlamış oldu.

Turnuvanın ikinci maçında Düzce Belediyespor’a 3-1 yenilen ekibimiz, turnuvanın son karşılaşmasında İzmir takımı Sainth Joseph’i güzel bir oyun sonrası 3-0 yendi.

20201001_milas_belediye_voleybol4_08e9d.jpg

Turnuva beklediğimizden de güzel geçti

 26-27 Eylül tarihlerinde Balıkesir Bigadiç’te, 4 birinci voleybol ligi takımının katıldığı turnuvada oynadığı 3 maçtan, 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan ilçemiz temsilcisi Milas Belediyespor, 10 Ekim’de karşılaşacağı Halkbankası maçı öncesi ligin provasını Bigadiç’te yaptı.

Turnuva ile ilgili olarak habermilas.com’a bir açıklama yapan takımın teknik sorumlusu Osman Çakıray, lig mücadeleri öncesinde takımın sporcularının saha içersindeki performanslarını görmeleri açısından önemli ve güzel bir turnuvaya katıldıklarını ifade ederek; “Farklı kadrolarla oynadığımız turnuva karşılaşmalarında kadromuzda ki tüm sporcularımızı maç içersinde değerlendirme şansını bulduk.

Pandemi nedeniyle istediğimiz çoklukta hazırlık maçları yapamadık. Bu anlamda bu dörtlü turnuva, lig maçları öncesinde bizim adımıza olumlu ve oldukça güzel geçti. Yeni bir takım kurduk ancak kadromuzdaki tüm sporcular ligimizin ağırlığını çekebilecek kondisyona sahiptir” dedi.

Osman Çakıray; “Turnuvada alınan sonuçlardan daha ziyade takım olarak çıktığımız maçlarda nasıl oynadık, neler yaptık, ya da neler yapamadık tüm bunları gördük ve eksikliklerimizi gözledik” açıklamasında bulundu.

20201001_milas_belediye_voleybol3_94e3e.jpg

Tek üzüntümüz maçlarımızın izlenemeyecek olmasıdır

Milas Belediyespor Kulübü Yönetici Voleybol Takımı Sorumlusu Ümit Çiçek Demirbacak’ta, 2020-2021 voleybol liginde mücadele edecek olan voleybol takımı ile ilgili görüşlerini habermilas.com ile paylaşarak, lig öncesinde Bigadiç’te yapılan voleybol turnuvasının takım adına oldukça olumlu ve başarılı geçtiğini belirtti.

Geçen seneden daha farklı bir takım kurulduğunu söyleyen Demirbacak; “Yeni ancak ligin ağırlığını kaldırabilecek sporculardan oluşan bir ekibiz” dedi.

Yeni sezonda tek sıkıntılarının ve üzüntülerinin Milas’ta oynayacakları lig maçlarının taraftarlarca pandemi nedeniyle izlenemeyecek olması olduğunu vurgulayan yönetici Ümit Çiçek Demirbacak; “Lig maçlarımızı taraftarlarımız izletebilmenin yolları üzerinde çalışıyoruz. Tribünlerde olmasalar da taraftarlarımızın her zaman yanımızda olduğunu bilmek, lig mücadelemizde en büyük gücümüzdür” ifadesinde bulundu.

20201001_milas_belediye_voleybol2_24659.jpg

Antrenmanlar Sürüyor Rakip Halkbankası

2020-2021 Türkiye Büyük Erkekler Voleybol Ligi’nde ilçemizi ve ilimizi temsil edecek olan, geçen senenin başarılı takımı Milas Belediyespor, 10 Ekim 2020 Cumartesi günü Ankara’da oynayacağı ligin ilk karşılaşmasında Halkbankası takımına konuk olacak.

Karşılaşma ile ilgili hazırlıklarını Milas Atatürk Spor Kompleksi’nde yaptığı antrenmanlarla sürdüren ilçemiz takımı Milas Belediyespor ligin ilk maçından güzel bir sonuçla ayrılmak istiyor.

20201001_milas_belediye_voleybol_d2cfb.jpg