NEDEN BELEDİYE MECLİSİNE ADAY ADAYI OLDUM?

✓ÖNCE BİR SAPTAMA
MİLAS, bilinen tarihiyle en az 3 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Tarihsel sürecin Milas'ta yarattığı bir tarihsel ve kültürel değerler birikimi vardır. Başta zeytin olmak üzere tarım ürün çeşitliliği çoktur. Denizle olan 150 km'lik kıyı uzunluğu ayrı bir zenginlik yaratır. Yeraltı kaynakları(kömür, feldspt, mermer vd.) zengindir.
✓SORUNLAR
- MİLAS'ın %70'i maden arama ve işletme ruhsatına sahiptir. Bu madencilik faaliyetlerinden dolayı Milas'ın ekosistemi, doğası, ağaçları, ormanları ve yeraltı su kaynakları ve havzaları zarar görmektedir.
- Zengin tarihi potansiyeli olan Milas'ta bir ARKEOLOJİ MÜZESİ, zeytin diyarı ilçede ZEYTİN MÜZESİ, HALI KİLİM MÜZESİ yoktur.
- Milas'ın 2167 kilometrekarelik geniş coğrafyasında; piknik ve mesire yerleriyle seyir terasları bulunmamaktadır.
- Kültürel mirasımız olan eski evler ve konaklar için topyekûn bir çalışma başlatılmazsa ve kararlı adımlar atılmazsa yokolup gidecekler.
- Kent içi kaldırımlar çeşitli biçimlerde işgal altındadır. Otopark sorunu, acil çözüm isteyen bir sorundur.
- Milas'ta yaşayan Kürt hemşehrilerimiz için birkaç taziye evi ihtiyacı bulunmaktadır.
- Kentte yaşayanların kente ilişkin aidiyet duyguları geliştirilmeli, kent genelinde bir kaynaşma ortamı yaratılmalı.
- Kente modern bir otogar ve sabit bir fuar alanı ihiyacı bulunmaktadır.
- Kentte her geçen gün çeşitli bağımlılık (madde ve alkol) oranlarında artış gözlenmektedir.
✓SONUÇ
MİLAS'ın çağdaş bir kent olması, tarihi ve kültürel değerlerinin sahip çıkılması, kentte yaşam konforunun sağlanması, kent yaşam kültünün oluşturulması, kente dair aidiyet duygularının geliştitirilmesi, ilçenin doğasına-suyuna - havasına zarar verenlere karşı çıkılması ve itiraz hakkının kullanılması, çevre sorunlarına karşı bir duyarlılık yaratılması bağlamında;
Kent yararına hazırlanacak projelere destek vermek, kent vizyonunun yaratılması için yapılacak çalışmaların içinde olmak, sahip olduğu özellikleriyle Milas'ın bir dünya kenti olması için ufuk açıcı yaklaşımlar sunmak ve önerilerde bulunmak, sosyal sorumluluk projelerinin hazırlanmasında yardımcı olmak, meclis grup kararlarına katkı sunmak, kalan ömrümde doğup büyüdüğüm kente yararlı olabilmek için Belediye Meclisine aday adayı oldum.
Yetki ve sorumlulukların paylaşıldığı iyi bir ekip çalışmasıyla Milas'ın tüm sorunları çözülebilir; geçmiş dönemlerde yapılan çalışmaların üzerine koyarak, Milas, herkesin yaşamaktan zevk aldığı bir şehir olabilir. Bunu sağlamak, elimizde!
Çoğalarak, kazanacağız! Doğal, sol siyasi müttefiklerimizle diyalog kurarak başarıya ulaşacağız.
Belediye başkanı ve meclis üyeliği aday adayı olan herkese başarılar dilerim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nevzat Çağlar Tüfekçi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.