41 yıllık Sağlık Eczanesi taşındı

Milas’ta 41 yıldır kesintisiz hizmet veren Sağlık Eczanesi, Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi Gelin Sokak Sıtkı Onat Parkı karşısındaki yeni yerinde şifa dağıtmaya devam ediyor.

20202610_saglik_manset_cf3e7.jpg

Milas’ta eczacı Selahattin Görgülü tarafından, ilk olarak 1979 yılı Haziran ayında Topbaşı Mevkii’ndeki eski hastane civarında açılan Sağlık Eczanesi, hastane taşındıktan sonra 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi karşısında hizmet veriyordu.

Yeni hastanenin hizmete açılmasının ardından Sağlık Eczanesi, Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi Gelin Sokak Sıtkı Onat Parkı karşısındaki yeni yerine taşındı.

41 YILDIR ŞİFA DAĞITIYOR

Sağlık Eczanesi’nin kurucusu eczacı Selahattin Görgülü, 41 yıldır şifa dağıtan eczaneyi taşıma işlemini tamamladıklarını ve yeniden hastalara hizmet vermeye devam ettiklerini belirtti.

Eczacılık mesleğinin yeminli meslekler arasında olduğuna dikkat çeken 70 yaşındaki Görgülü, eczacılık mesleğinin büyük özveri, sabır ve titiz bir çalışma gerektirdiğini ifade ederek, “Mesleğime olan aşkımı, şevkimi 41 yıldır sürdürüyorum. Şuan itibariyle yeni yerimizde 3 personelle hizmet vermekteyiz. Eczacılık, sorumluluk ve özellikle hoşgörü gerektiren bir meslektir. Eczacılığın sağlık hizmetlerinde ayrı bir yeri vardır. Şahsen 41 yıldır yeminimize sadık kalarak, hastalarımıza hizmet vermekteyim. Geçmiş 4 dönemdir gelirler vergisindeki başarımız ile eczanemiz Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından plaketle ödüllendirilmiştir. Mesleğimizin ilkelerine ve gerekliliklerine uyarak halkımıza, hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

ECZACI GÖRGÜLÜ’DEN MASKE, MESAFE VE HİJYEN VURGUSU

Ülke genelinde son verilere göre yeniden tırmanışa geçen Kovid-19 salgını hakkında da uyarılarda bulunan Görgülü, pandemi tedbirlerine eksiksiz uyulması, vatandaşların maske-hijyen-mesafe kurallarına riayet etmeleri tavsiyesinde bulunarak herkese sağlıklı günler diledi.

20202610_saglik_2_223e8.jpg

20202610_saglik_3_50efe.jpg

20202610_saglik_0_318ed.jpg