AK Parti’ye Başkan Tokat’tan ziyaret

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve beraberindekiler, AK Parti Milas İlçe Başkanlığına seçilen Emin Çelik ile ilçe yönetimine makamlarında hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.  

20201016_akp_belediye_ziyaretilk_33739.jpg

26 Eylül’de gerçekleştirilen 7. Olağan Genel Kurul sonrasında İlçe Başkanlığına seçilen Emin Çelik’e kurum ve kuruluşların tebrik ziyaretleri sürüyor.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe, belediye meclis üyeleriyle birlikte AK Parti Milas İlçe Başkanlığı binasına geldi.

Ziyarette konuşan AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, Tokat ve ekibine ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti.

Çelik; “Halkımızın büyük desteğiyle seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millete hizmetkar olmaya geldik’ şeklindeki söylemi bizim Milas siyasetinde belirleyeceğimiz ana düsturdur.” diye konuştu.

20201016_akp_belediye_ziyaret2_fe608.jpg

“Milas siyasetinde yeni bir dönemin başladığını duyurmak istiyorum”

Karşılıklı iyi niyet mesajlarının verildiği ziyarette Çelik; “Başkanımız Karacahisar köyündendir. Benim köyüm de kendisiyle arasında küçük bir tepe olan Dörtyol-Kısırlar’dır. Bizler aynı coğrafyanın çocuklarıyız. Bizler kendi imkanlarıyla yetişen, hayatta başarılı olma mücadelesini gücü oranında çalışmış, bir yerlere gelmiş insanlarız. Bundan 20 yıl önce bu koltuklarda başka insanlar oturuyordu, 50 yıl önce belki hiç tanımadığımız, belki isimlerini bile söyleseler hiç tanımadığımız insanlar oturuyordu. Bizden 20 sene sonra da hiç tanımadığımız insanlar oturacak. Ama buradaki ince ayrıntı, Milas için kim bir çivi çaktıysa, kim Milaslıya hizmet ettiyse onun adı bir adım önde anılacak” ifadelerini kullandı.

“Milas ortak paydamız, kutsalımız” diyen Çelik, Milas ve Milaslı faydasına olacak her projede destek olunacağını vurgulayarak; “Hamasetten ziyade, siyasetin başladığı bir dönemin başladığını başkanımıza ve Milas kamuoyuna buradan açıklıyorum. Milaslıyı ve Milas’ın daha müreffeh yarınları için getirecek her projeyi gerek bakanlık, gerek genel müdürlük nezdinde her türlü çalışmaya ortağım. Milas paydamız kutsalımız, çocuklarımız bu coğrafyada yaşayacaklar. Belediye Başkanı bize bir adım gelecek biz ona koşacağız. Onun için ben her türlü hamasetten uzak, güzel bir siyasi dönemin başladığını hissediyorum ve başkan beyde de aynı enerjiyi görüyorum. Nazik ziyaretlerinden ötürü Belediye Başkanımız nezdinde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatına da teşekkür ediyorum” dedi.  
20201016_akp_belediye_ziyaret3_f0f17.jpg

“İyi ve yapıcı ilişkiler içindeyiz”

Genel ve yereldeki iktidar olanakların birleştirilmesiyle ilçeye karşı sorumlulukların daha iyi yerine getirileceğini düşündüğünü aktaran Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise; “Ülkemizin ve içinde bulunduğu şartlar itibariyle şu anda ziyaret etmekte olduğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi genel iktidarı temsil ediyor ve ziyarete gelen Cumhuriyet Halk Partisi de yerel iktidarı temsil ediyor. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşlarıyız. Yerelde ve geneldeki olanaklar birleştirilip ortak hedefe kanalize edildiğinde başarı şansının artacağını ve sorumluluk hissettiğimiz ilçemize karşı sorumluluklarımızı daha iyi yerine getirebileceğimiz kanaatindeyim. Bu düşünce içinde gerek bu ziyaretimiz gerekse bundan önceki sergilemekte olduğumuz ilişkilerimiz, görüşmelerimiz, çalışmalarımız ve bundan sonraki gelişecek süreç içerisinde sağduyulu ve mantıklı kararlar, adımlar çerçevesinde beraber ilimizin, ilçemizin menfaatine olan noktalarda ortak hareket etme niyetimizi de bu şekilde sizlerle ifade etmiş oluyoruz. Gerek mecliste beraber çalıştığımız, arkadaşlarımız gerekse ilçe teşkilatında beraber çalıştığımız arkadaşlarımız ve gerekse özellikle milletvekilimizle iyi ve yapıcı ilişkiler içerisindeyiz. Bu duygularla bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum ve ayrı ayrı her arkadaşımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaret, birlikte yapılan kahvaltı ve toplu fotoğrafın ardından sonlandı.

20201016_akp_belediye_ziyaret5_562b4.jpg

20201016_akp_belediye_ziyaret4_07ea3.jpg