Başkan Tokat Güllük’te vatandaşlarla buluştu

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Güllük Pazarı’nı ziyaret etti. Pandemi konusunda vatandaşları uyaran Başkan Tokat, esnafa hayırlı işler diledi.

20201120_gulluk_ziyaret_baskanilk_f3a39.jpg

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, her hafta Perşembe günleri kurulan Güllük Pazarı’nı ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti ve korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Esnafı sık sık ziyaret ederek istek, beklenti ve sorunlarını dinleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt İlter, Milas Belediye Özel Kalem Müdürü H. Arda Varol ve Güllük Muhtarı Ali Polat eşlik etti. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge gereği pazar yerlerinde Belediye ekipleri tarafından alınan önlemleri yerinde inceleyen Başkan Tokat, esnafı ve vatandaşları artan Covid-19 vakalarına karşı tedbirli olmaya davet etti. Pazar esnafının yanı sıra işyerlerini de ziyaret ederek, esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Tokat, hem vatandaşla hem de esnafla sohbet ederek, talepleri dinledi. Hafta sonu başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili de konuşan Milas Belediye Başkanı, pazarcı esnafına, Cumartesi günü kurulacak olan pazarların aynı gün ve saatlerde açılacağını aktardı. Başkan Muhammet Tokat, kısıtlamanın Pazar günü kurulacak olan pazar yerlerini kapsadığını ve bu pazarların saat 10.00’dan sonra kurulacağını ifade etti.

“Milas için yoğun şekilde çalışıyoruz”

Ziyaretler esnasında konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, pandemi konusunda son derece hassas olunması gerektiğini belirtti. Başkan Tokat; “Bugün Güllük Pazarı’nda vatandaşlarımızla buluştuk. Covid-19 vakalarının arttığı bu dönemde son derece dikkatli olmamız gerekiyor. Alınan yeni tedbirler gereği, yoğunluk oluşmaması adına pazar yerlerine giriş çıkışları belli noktalardan veriyoruz” dedi. Pazar yerlerine gelen vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymasının son derece önemli olduğunu belirten Başkan Tokat, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında pazar esnafını bilgilendirdi. Milas için yoğun şekilde çalıştıklarını aktaran Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Pazarcı esnafımızın sorunlarını çözmek için el birliği ile çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla birlikte her şey daha güzel olacak” dedi. Esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Tokat, Milas Belediyesi Zabıta ekiplerinin çalışmalarını incelemesinin ardından ziyaretini sonlandırdı.  

20201120_gulluk_ziyaret_baskan3_c84af.jpg

20201120_gulluk_ziyaret_baskan1_d0d8b.jpg

20201120_gulluk_ziyaret_baskan2_7e7d9.jpg

bd3d7917-2f05-40b3-8586-bbb5cd79be0a_48874.jpg

d1391c5b14123.gif