Belediye Başkan Yardımcısı Kovid-19'a yakalandı

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt İlter’in Kovid-19 testi pozitif çıktı. Test yapılan bir diğer isim olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ise test sonucunun negatif çıktığı öğrenildi.

20202710_belediye_kovid_fbb3c.jpg

Kısa bir süre önce Milas Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Cüneyt İlter’e Kovid-19 teşhisi konuldu. Genel sağlık durumu iyi olan İlter’in eşi ve çocuğu ile evde karantina altında olduğu ve şuan itibariyle hastalığa dair bir belirti bulunmadığı öğrenildi.

Test sonucunun pozitif çıkması üzerine harekete geçen filyasyon ekipleri, İlter’in temaslı olabileceği herkesi tespit ederek, çalışma yapıyor.  

İl dışında gerçekleştirdiği bir ziyarete katılanlarda Kovid-19 tespit edilmesi üzerine test yaptırdığını kaydeden İlter, “Şuan itibariyle test sonucum pozitif çıktı. Evde eşim ve çocuğumla birlikte karantina sürecimiz başladı. Hiçbir belirti olmaması bizi şaşırtıyor ancak test sonucumuz pozitif. Tüm vatandaşlarımıza maske-mesafe-hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum. Bu virüsle mücadelede çok önemli.” dedi.

Öte yandan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a da Kovid-19 testi yapıldığı ve testin sonucunun negatif çıktığı öğrenildi.