Belediyeler eviniz, dert ortağınız

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın kırsal mahallere ziyaretleri sürüyor. Başkan Tokat’ın belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürleri ile beraber yaptığı ziyaretlere CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe de eşlik ediyor.

20201015_mahalle_ziyaretleri_tokatilk_3f55b.jpg

Eğridere, Ekindere, Etrenli, Köşk, Pinararası, Çiftlik ve Fesleğen mahallelerini kapsayan ziyaretler kapsamında vatandaşlarla buluşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Belediyeleri sevin, belediyeler sizin eviniz, dert ortağınız” dedi.

200 km alanda çöp topluyoruz

Kırsal mahallerde yapılan hizmetleri incelemek, muhtar ve vatandaştan gelen talepleri dinlemek amacıyla ziyaretlerini sürdüren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat önemli açıklamalarda bulundu. Milas Belediyesinin 200 km alanda çöp topladığının altını çizen Başkan Tokat; “Temizlemek benim görevim, temiz tutmak ise sizin göreviniz” dedi.

20201015_mahalle_ziyaretleri_tokat8_c04db.jpg

12 yıl muhtarlık yapmış bir babanın oğlu olduğunu belirten Başkan Tokat şu ifadeleri kullandı: “Köyde yetişmem ve muhtar bir babanın oğlu olmam nedeniyle köy yaşantısını ve buraların sorunlarını iyi bilen biriyim. Bu anlamda kırsal mahallelerimizde önemli hizmetler yaptık. Tüm sorunları hemen halletmemiz mümkün değil. Plan, program ve bütçemiz doğrultusunda hareket etmek zorundayız. Özel idareye bağlı olduğunuz dönemlerde hiçbir hizmet alamamış köylerimiz son 5 yıl içerisinde Milas Belediyesi döneminde önemli hizmetler aldı. Milas Belediyesi şu anda 200 km alanda çöp topluyor. Sizlerden ricamız ot, dal gibi atıklarınızı kendiniz bertaraf edin. Yetersiz personel, kısıtlı imkanlarla hizmet vermeye çalışıyoruz. Merkezden kırsala kadar tüm vatandaşlarımıza el uzatıyoruz. Belediyeleri sevin. Belediyeler sizin yuvanız, dert ortağınız.”

20201015_mahalle_ziyaretleri_tokat7_352eb.jpg

Kırsal mahallerde 400 bin maske dağıttık

Pandemi döneminde bile hizmetlere ara vermeden devam ettiklerini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bu dönemde yol, parke, oyun parkı gibi hizmetler dışında, eğitim, sağlık ve sosyal belediyeciliğe ağırlık verdik. Kırsal mahallelerimizde 400 bin maske dağıtıp, evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza yardımcı olduk. Kısıtlı imkanlarımız ile Milas’ın her coğrafyasına ulaşmaya çalışıyoruz. Elbet eksikliklerimiz var. Geçiş süreci içerindeyiz, sistem tam oturduğu zaman bu eksikliklerin büyük çoğunluğunu gidereceğiz.

20201015_mahalle_ziyaretleri_tokat6_b8d74.jpg

Milas Belediyesi bu işi iyi yapıyor.

132 mahallesi ve nüfusu olarak Milas 42 ilden daha büyük bir ilçe. 5 yıl içerisinde kırsal mahallelerimize yaptığımız hizmetler azımsanamaz. Kaynakları verimli kullanarak birçok alanda hizmet veriyoruz ve Milas Belediyesi bu işi iyi yapıyor. Bafa, Selimiye, Ören ve Güllük mahallelerimize kuracağımız ekiple çevre mahallelere daha etkin hizmet vereceğiz. Eksik kalan yerlerde eldeki bütçeyi iyi kullanarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 132 mahalle bizden hizmet bekliyor” dedi.

Ziyaret muhtar ve vatandaşların taleplerinin dinlenmesinin ardından sona erdi.

20201015_mahalle_ziyaretleri_tokat5_7342d.jpg

20201015_mahalle_ziyaretleri_tokat4_5e9ef.jpg

20201015_mahalle_ziyaretleri_tokat3_ee2b2.jpg

20201015_mahalle_ziyaretleri_tokat1_dbc3f.jpg