Dilenciliğin önüne geçilemiyor

Milas-Bodrum karayolunda Avşar Kavşağı’nda halkın manevi duygularını sömürmeye, küçük yaştaki çocukları da bu amaçla kullanmaya devam eden dilenciler, vatandaşların manevi duygularını sömürmeye devam ediyor.

20201119_dilencilik_artik_yeter_e21f9.jpg

Milas’a şehir dışından gelip Milas halkının manevi duygularını sömüren dilenciler, Milas-Bodrum karayolundaki Avşar Kavşağı’nda dilencilik faaliyetlerini sürdürüyor. Küçük yaştaki çocukları dilenmek için kullanan dilenciler, vatandaşlardan tepki çekiyor. Vatandaşlar, trafik güvenliğini de tehlikeye sokan dilencilere fırsat vermemesi ve bu konuda denetim yapmasını bekleniyor.

Dilencilerin trafikte yarattığı tehlike konusunda güvenlik güçlerinin önlem almasını isteyen vatandaşlar; “Yol kenarında bekleyen ve kırmızı ışıkta bekleyen sürücüler adeta taciz eden dilenciler, küçücük çocukları bu iş için kullanıyor. O çocukların bu şekilde kullanılması herkesin yüreğini dağlıyor ve insanlar bu durum karşısında yardım etme içgüdüsüyle para veriyor. O çocukların bu şekilde kullanılmasına müsaade edilmemesi gerekiyor. Yetkililerin bu duruma müdahalede bulunmasını istiyoruz.” diye konuştu.