Elektrik dağıtım hatları yeraltına alınıyor

ADM Elektrik Dağıtım AŞ.’nin Milas’ta gerçekleştirdiği çalışmalarla, kentin siluetini bozan elektrik direkleri iptal edilerek, elektrik dağıtım hatları yer altına alınıyor. İlçede yüzde 70 seviyelerine ulaşan çalışmanın, ilçenin turistik kırsal mahallelerinde de uygulanması planlanıyor.

20202110_elektrik_manset_b490b.jpg

ADM Elektrik Dağıtım AŞ. Milas’ta elektrik dağıtım hatlarını yer altına almaya devam ediyor. Son olarak Ahmet Çavuş Hayıtlı Mahallesi Lozan Caddesi’nde çalışmalarını sürdüren ekipler, elektrik dağıtımını sağlayacak olan hattı yeraltına çekti, kısa süre sonra devreye girecek olan çalışmada elektrik direkleri de iptal edilecek.

Milas halkı tarafından takdirle karşılanan çalışmayla birlikte, kentin siluetini bozan elektrik direkleri kullanım dışı olacak.

MİLAS’IN ELEKTRİK HATTININ YÜZDE 70’İ YERALTINA ALINDI

ADM Elektrik Dağıtım AŞ. Yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilçede yer altına alınan elektrik hattı oranı yüzde 70’e ulaştı. Artarak devam ettirilecek olan çalışmanın ilçenin turistik kırsal mahallelerinde de yapılması planlanıyor.

Çomakdağ, İkiztaş, Bafa, Kapıkırı gibi mahallelerde de elektrik direklerinin yer altına alınacak olması, yörede yaşayan ve bu turistik yöreleri gezerek fotoğraflayan fotoğraf tutkunlarını da şimdiden memnun etti.   

20202110_elektrik_4_4f79d.jpg

20202110_elektrik_3_31ea9.jpg

20202110_elektrik_2_524ed.jpg