Kırmızı reçete zanlıları adliyede

Muğla’nın Milas ilçesinde Milas KOM Grup Amirliği’nin 5 ayrı ilde düzenlediği eş zamanlı operasyonla, uyuşturucu madde ihtiva eden ve kırmızı reçeteye tabi olan ilaçları usulsüz şekilde reçete düzenleyip piyasaya sürdükleri öne sürülen, aralarında doktorların ve sağlık çalışanlarının olduğu 9 şüpheli gerekli işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

20201120_uyusturucu_manset_974cc.jpg

Muğla Milas’ta KOM Grup Amirliği, Bodrum ilçesinde bulunan özel hastanede çalışan 3 doktorun da şebeke üyelerine ilgili ilaçlarla alakalı çok sayıda reçete düzenleyerek, yine şüphelilerle birlikte çalışan bir eczaneye yönlendirdiklerini tespit ederek bir dizi yakalama gerçekleştirdi.

Yapılan yakalamalarla 4620 adet sentetik hap ele geçirilirken; şüphelilere yönelik Muğla merkezli İzmir, Aydın, Yalova ve Denizli olmak üzere toplam 5 ilde eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi.

Operasyonda; doktor olduğu öğrenilen M.B. İzmir’de, doktor olan H.B. Aydın’da, D.B., E.E., B.A., T.D., T.D. İzmir’de,  eczane çalışanı T.C. Denizli’de ve sağlık çalışanı olan N.V.Ö. Bodrum’da yakalandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada; 507 adet sentetik hap, 3. kişilere ait çok sayıda kimlik fotokopileri ve reçeteler ele geçirildi.

Nitelikli dolandırıcılık, uyuşturucu madde ticareti suçlamasıyla gözaltına alınan 9 şüpheli, ifade işlemleri ve sağlık kontrolünün ardından Milas Adliyesi’ne sevk edildi.

d1391c5b14123.gif