Kırmızı reçete zanlısı 9 kişi serbest kaldı

Milas KOM Grup Amirliği’nin 5 ayrı ilde düzenlediği eş zamanlı operasyonla, kırmızı reçeteye tabi olan ve uyuşturucu madde ihtiva eden çok sayıda sentetik hapla yakalanan 9 zanlı, sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartıyla salıverildi.

20201120_uyusturucuuuu_manset_eddbb.jpg

Muğla Milas’ta KOM Grup Amirliği, Bodrum ilçesinde bulunan özel hastanede çalışan 3 doktorun şebeke üyelerine ilgili ilaçlarla alakalı çok sayıda reçete düzenleyerek, yine şüphelilerle birlikte çalışan bir eczaneye yönlendirdiklerini tespit ederek bir dizi yakalama gerçekleştirdi.

Yapılan yakalamalarla 4620 adet sentetik hap ele geçirilirken; şüphelilere yönelik Muğla merkezli İzmir, Aydın, Yalova ve Denizli olmak üzere toplam 5 ilde eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi.

Operasyonda; doktor olduğu öğrenilen M.B. İzmir’de, doktor olan H.B. Aydın’da, D.B., E.E., B.A., T.D., T.D. İzmir’de,  eczane çalışanı T.C. Denizli’de ve sağlık çalışanı olan N.V.Ö. Bodrum’da yakalandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada; 507 adet sentetik hap, 3. kişilere ait çok sayıda kimlik fotokopileri ve reçeteler ele geçirildi.

Gözaltına alınan 9 şüpheli, ifade işlemleri ve sağlık kontrolünün ardından Milas Adliyesi’ne sevk edildi.

Nitelikli dolandırıcılık, uyuşturucu madde ticareti suçlamasıyla mahkemeye çıkan 9 zanlı, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.