Milas Belediyesi ve Süt Birliği protokol imzaladı

Milas Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Süt Kardeşim” projesi kapsamında Milas’ta yaşayan 3 ile 6 yaş arasındaki dar gelirli ailelerin çocuklarına haftada 2 litre süt dağıtımının Milas Süt Birliği’ne ait Birliğim Gıda Market tarafından sağlanması için protokol imzalandı.

20201013_sut_birligi_protokolilk_d489c.jpg

Başkanlık makam odasında gerçekleşen imza törenine; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcıları Gülşen Gökçe, Cüneyt İlter, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Başkan Yardımcısı Nurettin Pinar, Milas Süt Birliği Genel Müdürü Soner Güney  , Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Ayhan Samyürek, Veteriner Hekim Yusuf Ziya Keskin katıldı.

İmzalanan protokol çerçevesinde Süt Kardeşim projesinden yararlanmak isteyen dar gelirli aileler, Milas Belediyesi tarafından verilen fiş ile Milas Süt Birliği’ne ait Birliğim Gıda Markete giderek haftada 2 litre süt alabilecek.   

Milas Belediyesi tarafından, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilir kırsal kalkınma uygulaması kapsamında hayata geçirilen proje ile sağlıklı çocuk,  güçlü üretici,   güvenli gelecek hedefleniyor. Milas Süt Birliği’nden alınan çiğ sütler ile hem dar gelirli ailelerin çocuklarının sağlıklı beslenmesi hem de Milas üreticisinin desteklenmesi sağlanacak.

Düzenlenen imza töreninde açıklamada bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bugün ilçemiz açısından çok önemli sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyoruz. Bu projede bize destek veren Milas Süt Birliği Başkanımız Ali İhsan Gezgin ve değerli yönetimine teşekkür ediyorum. Milas Süt Birliğimiz ile daha öncede benzer bir proje ile bir çalışmamız olmuştu. Bu proje ile hem üreticimizi desteklemek hem de çocuklarımızın sağlıklı yetişmelerinin amacını gütmekteyiz. Çok yönlü bir sosyal proje olması nedeniyle üzerinde çok çalıştık. Projenin en önemli değerlerinden bir tanesi, tarımsal birlikle çalışıyor olmamız. Kooperatiflere bakış açımızı herkes biliyor. Üretim ve üreticinin desteklenmesi ve tarımsal birliklerin Belediyemiz tarafından destekleneceğini daha önce belirtmiştim. Milas büyükbaş hayvan ve süt üreticiliği bakımından ilimizin önemli bir ilçesi. Bu noktada süt üreticimize destek amacıyla bu projeyi hayata geçirdik. Proje kapsamında çocuklarımızı haftada 2 litre süt ile buluşturacağız. Bu nedenle Milas Süt Birliğimiz ile protokol imzalıyoruz. Sistem şöyle işleyecek. İhtiyacı olan aileler Belediyemize baş vuracak, bizler de almaları gereken süt karşılığında kendilerine fiş vereceğiz. Ailelerimiz Süt Birliği’ne ait Birliğim Gıda Markete giderek 2 litre çiğ süt alabilecek. Sağlıklı çocuk,  güçlü üretici,   güvenli gelecek sloganıyla başlattığımız proje Milas’a hayırlı olsun ”dedi.

Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından söz alan Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin ise; “Üreticilerimiz adına Milas Belediye Başkanıma ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Hayata geçirdikleri bu proje ile süt üreticilerimize önemli bir destek sağlayacaklar. Çocuklarımızın sağlığı adına olduğu kadar üreticilerimiz adına da çok önemli bir proje hayata geçiriliyor. Milas Belediyemiz gibi birçok belediyemiz de bu tür projeler üretirse üreticilerimize önemli bir destek sağlanacaktır. Başkanımızın da dediği gibi daha öncelerde de benzer bir projeyle Milas Belediyemiz ile çalışmıştık. Şimdi yeniden böyle bir projenin içerisinde olmaktan mutluluk duyuyorum. Milas halkımıza hayırlı olsun dedi.

Konuşmaların ardından imzalanan protokol sonrası Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin ve beraberindeki heyet Birliği Gıda Markete gelerek ailelere süt dağıttı.

20201013_sut_birligi_protokol_cc6f7.jpg

20201013_sut_birligi_protokol5_8ef45.jpg

20201013_sut_birligi_protokol1_8bc95.jpg

20201013_sut_birligi_protokol2_44f32.jpg

20201013_sut_birligi_protokol3_616b7.jpg

20201013_sut_birligi_protokol4_a47b2.jpg