Milas’ta ayakta yolcu taşıma gerginliği

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ayakta yolcu almanın yasak olduğu minibüslerde şoförlerle yolcular arasında tartışmalar yaşanıyor. Yolcular, yetkililere seslenerek ek seferler talebinde bulundu.

20201021_ayakta_yolcuilk_54358.jpg

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs sebebiyle toplu taşımada yarım saat aralığında kalkan araçların birer saat arayla kalkmaya başlaması, çevre mahallelerde yaşayan ancak işleri sebebiyle Milas’a gelmek zorunda kalan vatandaşları zor duruma soktu.

Ayakta yolcu almanın yasak olmasına rağmen birçok mahalleye giden araçların tıka basa dolu olduğunu söyleyen vatandaşlar; “Koru aracı ağzına kadar dolu. Saatte 1 dolmuş kalkıyor. 6 kişiden fazla ayakta yolcu var. Bu tam bir rezillik” derken bir başka vatandaş ise; “Milas Küçükdibekdere arabasında fazla yolcu aldığı için şoförü uyardık. Sosyal mesafe kesinlikle yok. Şoförler binmeye bilirsiniz ama bu son araç dediği için vatandaş mecburen biniyor. Araçlar saat başı kalkıyor. Durakta insanlar çoğalıyor. Eskisi gibi 30 dakikada 1 araç kaldırılması lazım. Sefer sayılarının artmasını istiyoruz. Yetkililerden konuyla ilgili yardım bekliyoruz” dedi.

20201021_ayakta_yolcu2_cacec.jpg

20201021_ayakta_yolcu1_44d45.jpg