Özge Biroğlu, Radyo Gözlem’in konuğu oldu

Türk Pop Müziği Sanatçısı Özge Biroğlu 24 Ekim 2020 Cumartesi günü Radyo Gözlem’in konuğu oldu. Sanatçı programda sevenlerine iki müjde verdi. Radyo Gözlem dinleyicileri ile ilk kez müjdelerini paylaşan Türk Pop Müziği Sanatçısı Özge Biroğlu, ilk olarak bir türkü seslendireceğini daha sonra ise bir arabesk şarkıyı sevenleriyle buluşturacağını söyledi.

20201026_ozge_birogluilk_ede5a.jpg

 

Tek Mevsim, Küf, Ağla ve Dön Diyemem şarkılarıyla dinleyenlerinin gönlünde taht kuran Türk Pop Müziği Sanatçısı Özge Biroğlu, 24 Ekim 2020 Cumartesi günü saat 12.30’da Gizem Kapusuz tarafından hazırlanan ve sunulan programın konuğu oldu.

İstanbul’da dünyaya gelen, iktisat mezunu ve uzun yıllar Rafet El Roman ve Demet Akalın gibi ses sanatçılarına vokalistlik yapan Sanatçı Özge Biroğlu Radyo Gözlem’de yaptığı açıklamada müziğe çok küçük yaşlarda başladığını belirterek; “İlkokul zamanlarında müsamerelerde şarkı söyledim. Daha sonra düğün, sünnet gibi etkinliklerde sahne aldım. Profesyonel olarak müzik hayatım 2010 yılında Rafet El Roman ile tanışmamla başladı. Rafet El Roman bir projesi vardı. Projeye elemelerden geçerek seçildim. Kendisine uzun yıllar vokal yaptım. 3 yıldır da kendi şarkılarımı seslendiriyorum. Söz ve müzik çalışmalarım olduğu için artık vokallik yapmıyorum. Şan dersleri aldım ancak konservatuar mezunu değilim. Önemli olanın bir insanda yetenek varsa kendini gösteriyor diye düşünüyorum. Ama uzun yıllar sahnenin tozunu yuttum. Uzun yıllar vokalistlik yaptım. İlk defa Rafet El Roman ile sahneye çıktığım zaman elimi kolumu bile nereye koyacağımı bilmiyordum. 7-8 ay inanılmaz heyecanlandım. Rafet El Roman beni sahneye davet ettiğinde bazen bana takılırdı; “Bir gün titrerken sahneden düşeceksin” diye. Ben sahnede piştim. Şimdi o acemilikleri attık tabii ki...” dedi.

20201026_ozge_biroglu_584a6.jpg

Bugüne kadar seslendirdiği tüm şarkıların söz ve müziğinin kendine ait olduğunu söyleyen Özge Biroğlu; “4 yıl önce ilk şarkım olan ‘Tek Mevsim’ Rafet El Roman’ın ‘Benim Hayatım’ projesiyle çıkmış bir şarkı. 10 yetenekli sanatçının yer aldığı karma bir albüm olan bu projede benim de Tek Mevsim şarkıma yer verilmişti. Bu projeyle sesiyle, yorumuyla, söz, müzik ile aradan sıyrılanlar bu yola devam etti. Ben bu projenin ardından 2 single daha çıkardım. İkinci şarkım yine söz ve müziği bana ait olan, hareketli Küf isimli şarkımı çıkardım. Geçen sene ise Ağla isimli şarkımı çıkardım. Ağla isimli şarkımın da söz ve müziği bana ait. Ağla şarkısı pandemi öncesi çıktığı için birçok konser verdim. Ağla şarkısı çok sevildi. 1 sene Ağla şarkımızla devam ettik. Yerel, ulusal birçok radyo şarkımıza yer verdi. Birçok konser verdik. Hareketli şarkılarımın ardından sevenlerim; “Neden slow bir şarkı çıkarmıyorsunuz? Sesiniz çok müsait” dediler. Sevenlerimizin de isteğiyle bir slow şarkı yapmaya karar verdim ve ‘Dön Diyemem’ isimli şarkıyı çıkardık. Dön Diyemem şarkımız pandemi dönemine denk geldiği için animasyon animasyon bir klip yaptık. 7’den 77’ye herkes tarafından sevilen bir klip oldu. Dön Diyemem isimli şarkım da büyük ilgi gördü. Tüm dinleyenlerime, sevenlerime ilgilerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.  

Radyo Gözlem dinleyicilerine 2 ayrı müjde veren Türk Pop Müziği Sanatçısı Özge Biroğlu; “Beni canlı dinlemeye gelenler çok şaşırıyor. Ben sahnede Türkü, Arabesk şarkıları da seslendiriyorum. Her daldan söylüyorum. Geçen hafta bana Türkü seslendirme ile ilgili bir teklif geldi. İki Keklik Türküsüne farklı bir alt yapı yapmışlar. Benim de sesime çok yakıştırmışlar. “Böyle bir projede yer almak ister misiniz” dediler. Ben de Türkü seslendirmeyi sevdiğim için seve seve yer alabileceğimi söyledim. Çok dikkat çekici bir proje olduğunu düşünüyorum. Ocak ayı öncesi de Türkümüzü seslendirip, sevenlerimize sunacağız. Türkünün ardından kısmetse bir arabesk şarkıyı da yorumlamayı düşünüyorum.   

 20201026_ozge_biroglu1_ee77b.jpg