Sağlık çalışanları aileleri için endişe duyuyor

Milas’ta Kovid-19 riskinin yüksek olduğu hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında çalışanlar, aileleri ve yakınları için endişe duyduklarını ifade ederek, pandeminin ilk dönemlerinde olduğu gibi şimdi de sağlık çalışanlarına özel barınma alanların sağlanmasını istiyor. 

20201113_kovid_manset_fdebd.jpg

Haber: Volkan Yıldız

Sağlık Bakanlığı, 12 Kasım Türkiye Günlük Korona Tablosu’nu paylaştı. Tabloya göre, son 24 saatte 148 bin 482 Kovid-19 testi yapıldı, 2 bin 841 kişiye hastalık tanısı konuldu, 88 kişi hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 3 bin 230 oldu, son 24 saatte 2 bin 181 kişinin Kovid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 346 bin 794'e yükseldi.

“SEVDİKLERİMİZLE ARAMIZA HİÇ KAPANMAYACAK MESAFELER GİREBİLİR”

Kovid-19 tablosundaki artışa dikkat çeken Bakan Koca Twitter’dan yaptığı açıklamada önemli uyarılarda bulunarak şunları kaydetti:

“Bugün eski normallerimize mesafe koymazsak yarın sevdiklerimizle aramıza hiç kapanmayacak mesafeler girebilir. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak kendimize, sevdiklerimize ve ülkemize karşı vicdani sorumluluğumuzdur. Sağlığımızın ve sosyal hayatımızın güvencesi budur.”

KOVİD-19 VAKALARINDA MİLAS’TA DA ARTIŞ VAR!

Türkiye genelinde olduğu gibi Milas’ta da son günlerde Kovid-19 vakalarında artış yaşanıyor. Yetkililer, vatandaşların hem kendi sağlıkları hem de toplum sağlığı açısından tedbirlere mutlaka uymalarını istiyor.

Milas’ta da Kovid-19 vakalarındaki artış üzerine denetimler sıklaştırılırken, evde karantinası devam eden birçok hasta olduğu ve durumu ağırlaşan hastaların da yoğun bakım ihtiyacı olduğu için Milas Devlet Hastanesi’nden ilçe dışındaki hastanelere sevk edildiği öğrenildi.

20201112_kovid_1_59d9a.jpg

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BARINACAK İZOLE BİR YER TAHSİS EDİLSİN İSTİYOR

Pandemi döneminin tartışmasız kahramanı olan sağlık çalışanları da Kovid-19 savaşında eşi benzeri görülmeyen bir mücadele veriyor.

Milas’ta hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında görev yapan ve ailesi risk grubunda yer alan sağlık çalışanları, “Kovid-19’un arttığı son günlerde yüksek riskli ortamlarda görevimizin başındayız. Bu süreçte öncelikle vatandaşlarımıza çağrımız, hem kendi sağlıkları hem de diğer vatandaşların sağlıkları için Kovid-19 tedbirlerine maske-mesafe-hijyen kurallarına lütfen uysunlar. Bizler riske rağmen savaşımızı sürdürüyoruz. Pandeminin ilk dönemlerinde isteğe bağlı olarak meslektaşlarımızdan bazıları (ailesi risk grubunda olanlar) yurtlarda barınma imkanına sahip olmuştu. Şuan da meslektaşlarımız artan Kovid-19 vakaları karşısında aynı endişeyi yeniden duymaya başladılar. Yeniden bizlere barınacak yer sağlanmasını talep ediyoruz.” diye konuştu.