Üretmekten başka çaremiz yok

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ,  Ovakışlacık, Karakuyu ve Köşk mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle ziyaretlerinde Başkan Tokat; “Bu dönem tarımsal faaliyetlere ve kooperatifleşmeye ağırlık vereceğiz” dedi.

20201016_uretmekten_baska_caremiz_yokilk_f6aff.jpg

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın mahalle ziyaretleri sürüyor. Her gün farklı bir mahalleyi ziyaret eden Başkan Tokat ve beraberindeki heyet ile bu defa Ovakışlacık, Karakuyu ve Köşk mahallelerini ziyaret etti.

Ovakışlacık Mahallesi’nde kurulan pazarı dolaşarak ziyaret programına başlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, vatandaşlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Pandemi sürecinin organik gıdanın ne kadar önemli olduğunu  bir kez daha hatırlattığının altını çizen Başkan Tokat,Milas Belediyesi olarak tarımsal faaliyetlere ve kooperatifleşmeye önem vereceklerini belirtti. Çamköy bölgesinde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurma çalışmalarının başladığını belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Tokat; “Bölgemizde kurulu olan kooperatiflerle iş birliği yaparak vatandaşlarımızı üretime yönlendireceğiz. Bizim üretmekten başka çaremiz yok. Vatandaşlarımız gün geçtikçe tarımdan ve üretimden uzaklaşıyor. Milas Belediyesi olarak çiftçimizi, ziraatçımızı tekrar üretime yönlendirme adına çalışmalar yapıyoruz. Milas Süt Birliğimiz ile ortak çalışma yapıyoruz. Amacımız üreticimizi desteklemek. Bu anlamda kalkınma kooperatifleri kurmayı hedefliyoruz. Bunun yanında mevcut kooperatiflerle de iş birliği yapıyoruz. Üretirsek var oluruz. Endüstriyel gıdanın bize herhangi bir faydası yok” dedi.

Mahalleleri ziyaret ederek,  vatandaşların yapılmasını istendikleri çalışmaları da not ettiklerini belirten Başkan Tokat, bütçe doğrultusunda ve kaynakları verimli kullanarak çalışmaların en yakın sürede başlatılacağını belirtti.

20201016_uretmekten_baska_caremiz_yok4_bc7e8.jpg

20201016_uretmekten_baska_caremiz_yok1_3af6d.jpg

20201016_uretmekten_baska_caremiz_yok_f8884.jpg

20201016_uretmekten_baska_caremiz_yok3_412f1.jpg

20201016_uretmekten_baska_caremiz_yok5_328a3.jpg

20201016_uretmekten_baska_caremiz_yok6_9f8ca.jpg