Doğru Parti Muğla’da kuruldu

Türkiye’nin 81 ilinde yakılan Çoban Ateşi Hareketi ile partileşen Doğru Parti, Muğla İl Teşkilatı Cahit Karaöz Başkanlığı’nda kuruldu.  

2_30258.jpg

Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rıfat Serdaroğlu ve arkadaşları tarafından Türkiye’nin 81 ilinde yakılan Çoban Ateşi Hareketi partileşti. 26 Ağustos 2020 tarihinde Ankara’da Türk Siyasi tarihine; Misak-ı Milli sınırları içinde yaşayan vatandaşların birlik, beraberlik, kardeşlik, barış ve huzur içerisinde, eşit vatandaşlar olarak yaşayabilmesi için Genel Başkan Rıfat Serdaroğlu önderliğinde kurulan Doğru Parti siyasi hayatına başladı.

20202710_dogruparti_1_f1527.jpg

“Türkiye’nin 81 ilinde yakılan çoban ateşleri, Yörük obaları ve efeler diyarı Muğlamızda da zafere ulaştı. Doğru Parti İl Başkanlığı Teşkilatımız 21 Ekim 2020 tarihinde kurucu başkanlığımda, kurucular kurulu üyemiz Mustafa Yiğit ve 25 yönetim kurulu üyesi arkadaşımız tarafından resmen kurulmuş bulunmaktadır.” Diyen kurucu başkan Cahit Karaöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Partimizin ülkemize, milletimize, tüm Muğlalı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diler, en derin sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Kurucu Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluşmaktadır;

Hürriyet Yılancı, Sibel İşler Kocakaya, İlhan Çintimur, Abbas Özyurt, Erol Tican, Ferhat Onuk, Mustafa Esen, Kahin Gökçe, Yılmaz Alp, Celal Hammaloğlu, Ayçin Evgeç Dalgıç, Mesud Kaya, İsmet Savran, Nazif Evci, Osman Yücel, Erdoğan Çolak, Tuncay Demirtaş, Ese Öztürk, Adem Özsoy, Süleyman Semiz, Ali Topal, H. Ata Yıkar, Seyfi Gireniş, Mehmet Çay.”