Spor salonu yeniden hayat bulacak

Muğla Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 1980’li yıllarda yapılan Milas Kapalı Spor Salonu, uzun bir zamandır kapalı ve atıl bir vaziyette duruyordu.

20201015_spor_salonu_tadilatilk_6107e.jpg

Yıkılıp yıkılmayacağı, yerine yenisinin yapılıp yapılmayacağı yılan hikâyesine dönen Milas Kapalı Spor Salonu’nun yeniden tamiri ve onarımı ile ilgili ilk adımlar nihayet atıldı.

Muğla Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylar içersinde yapılan bilgilendirilmede, Milas Kapalı Spor Salonu’nun aynı yerinde bakımı, tamiri ve tadilatı yapılarak en kısa zamanda yeniden sporun hizmetine açılacağı belirtilmişti.

Geçtiğimiz günler içersinde spor salonunun yeniden tamiri ve onarımı ile ilgili ilk adımlar Muğla Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından atıldı.

Milas Kapalı Spor Salonu’nun güçlendirme projesini üzerine alan bir firma, teknik ekibini Milas’a göndererek, spor salonunda bir dizi incelemede bulundu.

Milas Gençlik ve Spor Müdürlüğü Müdür Vekili Durmuş Tayfun Uslu’dan spor salonu ile ilgili güçlendirme bilgilerini alan teknik ekip, güçlendirme projesinin verilen bilgiler ve incelemeler sonrasında en kısa zamanda yapılacağını vurgulayarak, projenin en kısa zamanda Muğla Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne sunulacağı söylendi.

Milas’ta kapalı spor salonu olarak uzun yıllar Milas gençliğine antrenman ve maç salonu olarak hizmet eden kapalı spor salonun yeniden ve en kısa zamanda mevcut yerinde sporun hizmetine açılacak olması özellikle spora gönül vermiş gençler tarafından memnuniyetle karşılandı.

20201015_spor_salonu_tadilat_5f704.jpg

20201015_spor_salonu_tadilat1_d6882.jpg

20201015_spor_salonu_tadilat2_fe0fd.jpg

20201015_spor_salonu_tadilat3_223f1.jpg