Mustafa Kaçan, 1982 yılında Milas'ta dünyaya gelmiştir. Milaslılar, onu 1999-2006 yılları arasında Radyo Gözlem'de yayımlanan Mustafayla Akşam Akşam adlı programıyla tanımaktadır. 2000'li yıllarda, Muğla Şah TV'nin karasal yayın döneminde Milas muhabiri olarak görev yapmıştır. 2003 yılında Bodrum Kent TV'nin Milas'ta kurulmasıyla birlikte, stüdyonun kurulmasına katkıda bulunmuş ve ilk programlar ile reklamların hazırlanmasına öncülük etmiştir.

2007 yılında, Milas'ta bir reklam firması kurarak 2016 yılına kadar bu alanda çalışmalarına devam etmiştir. 2016 yılında ise İnsansız Hava Araçları (İHA) üzerine Droneturk markasıyla bir oluşum kurarak Türkiye'nin ilk İHA eğitimlerini vermeye başlamıştır. 2019 yılında İstanbul'da Dronaturk Havacılık A.Ş.'yi kurarak Türkiye'de insansız hava araçları alanında önemli projelere imza atmıştır.

Yeni meslekler ve girişimcilik üzerine birçok üniversitede konuşmacı olarak görev alan Mustafa Kaçan, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı'nın yurtdışı projelerinde görüntü yönetmeni olarak da çalışmıştır. Medya ve işitsel alanda başarılı çalışmalara imza atan Kaçan, hem Milas'ta hem de İstanbul'da yaşamını sürdürmektedir.

Devamı...