TÜGVA’dan Mescid-i Aksa saldırısına tepki

Türkiye Gençlik Vakfı Milas Temsilcisi Erkan Erol, saldırı konusundaki yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ramazanın mübarek günlerinde tek dertleri ibadetlerini eda edebilmek olan Filistinli kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Yıllardır İsrail'in tehdidi altında hayat sürmeye çalışan Filistinli din kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak adına biz şanlı ecdadın torunları olarak bir zamanlar himayemiz altında olan Filistin topraklarını unutmadığımızı ve elbet bir gün tekrar Osmanlı ihtişamıyla ve daha güçlü bir şekilde bize ait yerleri ve kardeşlerimizi tekrar kucaklayacağımız o günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Evet korkmadan bunu söylüyoruz biz çok büyük bir devletin ve medeniyetin vatandaşları ve evlatları olarak bu kararlılıkla yürüyeceğiz..!

Filistin’de ki din kardeşlerimize Mescid-i Aksa’da rejim güçleri tarafından yapılan bu menfur saldırıyı en sert dilde kınıyor ve Türkiye Gençlik Vakfı Milas Temsilciliği olarak bu zulme sessiz kalanları da ayıplıyoruz..!”

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7063650/tugvadan-mescid-i-aksa-saldirisina-tepki