Milas Gençlik Merkezi’nden Genç Dönüşüm

Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, toplanan kalem setlerinin dezenfekte edilerek köy okullarında eğitim gören öğrencilere ulaştırılacağını belirtti.

Gençlik Merkezi Müdürü Binbir; “Gençlik Merkezleri gençlerin sosyal yönlerini geliştirecekleri; kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle serbest zamanlarını etkili ve verimli geçirmelerini sağlayacakları merkezlerdir.

Mevcut durum göstergelerine göre Gençlik Merkezlerinde daha çok gence hizmet verebilecek bir potansiyel olmakla birlikte çeşitli sebeplerle Gençlik Merkezine ulaşamayan gençler bu imkânlardan yararlanamamaktadır.

Merkezim Her Yerde uygulamaları, bünyesindeki projeler ve faaliyetlerle Gençlik Merkezlerinin gençlik faaliyetlerini kendi mekân sınırlarının ötesine taşıyarak daha çok gence ulaşmayı amaçlamaktadır.

Gençlik Merkezine ulaşamayan, faaliyetleri konusunda bilgisi olmayan, bu faaliyetlere katılmamış, imkânlarından yararlanmak isteyen gençler başta olmak üzere bütün gençler ve diğer vatandaşlar bu faaliyetlerin hedef kitlesidir.

Bu kapsamda gençlik merkezi faaliyetlerimizi köylere ve köy okullarına taşırken aynı zamanda köy okullarında eğitim gören gençlerimize hediyelerde götürüyoruz. Milas Gençlik Merkezi Çevre ve Sıfır Atık Timi Gönüllü Öğrencilerimiz ile #GençDönüşüm projesi kapsamında 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde Milas Cumhuriyet Lisesinde Üniversite sınavına giren öğrencilerden kalem setlerini topladık. Toplanan bu kalem setleri dezenfekte edilecek ardından, köy okulu öğrencilerimizin yüzünü güldürecek” dedi.

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7352193/milas-genclik-merkezinden-genc-donusum