Bafa'da yine yangın, muhtar isyan etti!

Milas’a bağlı Bafa Mahallesi’nde otluk alanda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyümeye başlayan yangın bir evi tehdit etti. İlk müdahaleyi mahalleli kendi imkanlarıyla yaparken, ihbarın ardından olay yerine gelen itfaiye ekipleri de yangının kontrol altına alınarak söndürülmesi için çalışma başlattı.

BÜYÜK PANİK YAŞANDI

Alevlerin hedefinde bir ev olması, mahalleliye büyük panik ve endişe yaşattı. Korku dolu anlar yaşatan yangın, mahalleli ve itfaiyenin çalışmasıyla kontrol altına alındı ve alanda soğutma çalışmalarına geçildi.

“BAFA’DAKİ YANGINLARA MÜDAHALE GEÇ YAPILIYOR”

Yangın söndürme çalışmalarına mahalleliyle destek veren Bafa Mahalle Muhtarı Kerim Tekin, Bafa’da son yıllarda çıkan yangınlara bakıldığında Büyükşehir Yasası’ndan önce faaliyet gösteren ancak yasadan sonra kapatılan itfaiye biriminin hayati önem taşıdığının defalarca anlaşılabildiğini belirterek, “Mahallemizde çıkan yangınlara itfaiye konum itibariyle yetişmekte güçlük yaşıyor. Yangınlara yapılan geç müdahaleler, burada can ve mal güvenliğini tehdit ediyor.” diye konuştu.

Bafa Mahallesi Muhtarı Kerim Tekin (Fotoğraftaki)

“SAĞLIK EVİ VE İTFAİYE BİRİMİ KURULMAZSA MUHTARLIKTAN İSTİFAMI VERECEĞİM”

Büyükşehir Yasası’nı eleştirerek yasanın daha önce belde olan yada kalabalık nüfusa sahip olan yerleşimleri zora soktuğunu anlatan Bafa Mahallesi Muhtarı Kerim Tekin, Bafa’da yasayla Büyükşehir’e devrolarak kapatılan itfaiye biriminin yeniden kurulmasının hayati önem taşıdığına vurgu yaptı.

Bafalıların ihtiyacı olan sağlık evi konusunda da sorunlar yaşandığını söyleyen Muhtar Tekin, “Bafa’ya itfaiye birimi ve sağlık evi kurulmaz ise bu şartlarda muhtarlık görevimi yürütemeyeceğimi bildirerek istifa edeceğim.” dedi.

- Haber Milas, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7526985/bafada-yine-yangin-muhtar-isyan-etti