Radyo Gözlem, Deva Partisi İlçe Başkanını ağırladı

Radyo Gözlem Haber Müdürü Gizem Kapusuz tarafından hazırlanan ve sunulan haber programına katılan Deva Partisi  Milas İlçe Başkanı Süleyman Demirtaş, ´Tam kadro sahadayız´ diyerek hem ülkenin gündemini değerlendirdi, hem de yerel konularla ilgili açıklamalar yaptı.

Milas İlçe Başkanı Süleyman Demirtaş, Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kuruluş amacını açıkladıktan sonra Radyo Gözlem dinleyicilerine partiye katılım sebebini  paylaştı. Milas’ta üye çalışmalarının devam ettiğini belirten İlçe Başkanı Demirtaş, şuan erken seçim olsa Deva Partisi’nin 81 il Başkanıyla görevlerinin başında olduğunu, Muğla başta olmak üzere 2-3 ay içerisinde kongrelerini tamamlayıp, tam kadro sahada ve seçime hazır olduklarını söyledi. Başkan Demirtaş, Deva Partisi’nin yeni kurulduğunu ve pandemi sürecine denk gelmesi sebebiyle vatandaşlara gidip siyaset konuşmanın doğru olmayacağını belirterek, Deva Partisi programlarının ileri bir tarihte başlayacağını belirtti.

Milas’ta meydana gelen orman yangınlarına da değinen İlçe Başkanı Demirtaş, yangın boyunca alanlarda olduklarını, Ören yangın bölgesinden ayrılır ayrılmaz, Kıyıkışlacık’a geçtiğini söyledi. Yanan alanların bir an önce ağaçlandırılması gerektiğini söyleyen Demirtaş, tüm kurumların seferberlik ilan ederek yanan alanların tekrar eski haline dönmesi için çalışması gerektiğini, DEVA Partisi olarak fidan bağışında bulunabileceklerini söyledi. Ormanların rant kapısı olmadığını söyleyen İlçe Başkanı Demirtaş; “Milas’ta 8 bin 480 hektar alan yanarak kül oldu. Yanan alanlar yetmezmiş gibi İkizköy Akbelen Ormanlarında ağaç katliamı yaşanıyor. Artık tek bir ağacın bile heba olmasını istemiyoruz” dedi.

2018 yılında Ak Parti´den ayrılan Ali Babacan’ın vatandaşların yoğun talebi üzerine Deva Partisi’ni kurduğunu söyleyen İlçe Başkanı Demirtaş; “Artık Türkiye’yi Deva damlalarıyla buluşturmaya başladık. Milas’ın en genç ilçe başkanı olarak Z kuşağının sesi ve kulağı olacağız. Şuan 6.5 milyon yeni oy kullanacak olan Z kuşağı var ve yapılacak olan seçim Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Z kuşağı ile ilgili parti politikalarımızı en kısa zamanda açıklayacağız. Seçmenlere yönelik anket çalışması yaptırmadık. Yapılan anketleri de çokta ciddiye almıyoruz. Çünkü gerçek anketler sandığa yansıyacak ve seçim günü halkımız hür iradesiyle gidip oyunu kullanınca gerçek tablo o zaman ortaya çıkacaktır” dedi.

Ülke gündeminde olan mafya liderliği ile suçlanan Sedat Peker´in paylaştığı tweetler hakkında da açıklama yapan DEVA Partisi Milas İlçe Başkanı Süleyman Demirtaş; “İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, o koltukta otururken şahsına bu açıklamanın yapılmasını hiç doğru bulmuyorum. Soylu, Türkiye Cumhuriyeti’nin şerefli bir makamında oturmaktadır. Bu açıklamalar yersiz ve benim ciddiye almadığım açıklamalardır. Ben bu tweetleri ve Sedat Peker´in yaptığı açıklamaları yersiz ve gereksiz olduğunun farkındayım. Sedat Peker´in açıklamalarıyla anladık ki sadece İçişleri Bakanı bu olaylardan sorumlu değil. Bugün Türkiye Cumhuriyetini kim yönetiyorsa tepeden aşağıya kim varsa suçludur. Artık bir yetkili merciinin elini taşın altına koyması lazım. Biz nasıl Deva Partisi´ni kurarken elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduysak, artık birilerinin çıkıp bu işe dur demesi lazım. Türkiye Cumhuriyeti hakim ve savcılarını, gerekli yargı mercilerini göreve davet ediyorum” dedi.

Ekonomik Açıdan Şahlanacağımız Bir Coğrafyadayız

Yerel seçimlerde verilen vaatlerin, seçimden sonra rafa kaldırıldığını ifade eden Başkan Demirtaş; “Milas’ın ekonomik açısından şahlanacağı bir coğrafya´da yaşıyoruz. Özellikle zeytini ile şuan olmayan pamuk ve tütünüyle coğrafya açısından zengin bir yerde yaşıyoruz. Bugün Milas´taki vatandaşlarımızın çoğu zeytini ile geçiniyor. Milas Belediyesi bir kooperatif kurmuş olsaydı hem üretici ve tüketici, hem de Milas Belediyesi kazanır. Milas’ta kurulacak bir kooperatif ile muhatap olabileceğiniz kişiler bulabilirsiniz. Bunun en güzel örneğini Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Sayın Mehmet Fatih Maçoğlu uyguladı. Şuan da aynı sistemi devam ettiriyor. Demek ki bir şeyler isteyince oluyormuş. Biz ticaret hane değil, Belediyeyiz diyorsanız olmaz. Seçim zamanı bizim kesinlikle olmayacak vaatlerimizden birisi şu. Kimseye iş sözü vermemek. Her Belediye Başkanı çıkıyor iş sözü veriyor. Seçim bittikten sonra da insanlar kapıya dayanıyor. Başkanım bana söz verdiniz diyor. Sayın Belediye Başkan adayları seçim zamanı vaatlerde bulunuyor. Ama seçimi kaybeden başkan adayı ertesi gün ilk işi o vaatleri rafa kaldırmak oluyor. Siz bu verdiğiniz vaatleri kendi şahsınız adına vermiyorsunuz ve Milas ilçesine faydalı olmak için getiriyorsunuz. Belediye seçimleriyle ilgili projemiz olacak. Varsayalım ki kazanamadık. Hazırlayacağımız projeleri yerel merkezimizin öncülüğünde gerekli Bakanlıklara ve Belediyelere sunacağız. Projemizi yırtıp çöpe atamayacağız” dedi.

´Milas´ın En Büyük Sıkıntısı Doğalgazdı´

Milas’ın sorunlarına da değinen Deva Partisi Milas İlçe Başkanı Süleyman Demirtaş, ´Kışın kömür gazları Milas’ın üzerine örtü tabakası oluşturuyordu. İnsanlar nefes almakta zorlanıyordu. Başta Sayın Ak Parti Muğla Milletvekillerinin, ilçe başkanlarının, Sayın Milas Belediye Başkanının ve Sayın Kaymakamımızın öncülüğünde oluşturulan bir heyet ile Bakanlığımızdan alınan sözle Milas’a bu müjde geldi. 2022’nin ilk ayında gelecek diye insanlarımız bundan gayet memnun. Çünkü artık Milas´ta temiz hava solumak istiyoruz. Bir diğer sorunumuz çevre yoluydu. Yazın özellikle turizm bölgesi Bodrum´un yolu Milas çevre yolu üzerinden geçtiği için büyük bir trafik oluyordu ve Güllük Limanı’na maden taşıyan kamyonlarla birlikte, trafik sorunu gerçekten büyük bir sorundu. CHP Muğla Milletvekili Sayın Suat Özcan’ın girişimleri ile ve Ulaştırma Bakanı’nın oluruyla sezon sonunda yani kış mevsimi girerken yeni Milas çevre yolunun yapılacağı söylendi. Bu da büyük bir müjde. Bu uğurda emek harcayan Devlet büyüklerine teşekkür ediyoruz. Diğer bir sorun ise otopark sorunu. Bunu herkes biliyor ve konuşuyor. İnşallah bunun da bir müjdesi gelir” dedi.  

Deva Partisi Milas İlçe Başkanı Süleyman Demirtaş programın sonunda Radyo Gözlem, Gazete Güney Ege ve Habermilas.com internet haber sitesine kendini tanıtma fırsatı verdiği için teşekkür ederek programı sonlandırdı.

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7599721/radyo-gozlem-deva-partisi-ilce-baskanini-agirladi