“Her zaman milletimize, devletimize hizmete hazırız”

Muğla ve ilçelerindeki orman yangınlarıyla mücadeleye  tam destek devam ediyor. Yangınların kontrol altına alınmasının ardından afet bölgesi ilan edilen alanlarda yaralar sarılmaya başlandı.

Milas Mesleki Eğitim Merkezi, bölgede yangından etkilenen vatandaşlara ve yangınla mücadelede görev alan personele, Türk Kızılay’ı ile koordineli bir çalışma başlatarak, sabah ve akşam sıcak yemek hizmeti sundu. Okulun döner sermayesi tarafından karşılanan yemek hizmetiyle; Milas, Kavaklıdere, Çine ve Bodrum’a günlük toplam 5 bin kişilik yemek ulaştırıldı.  

Afet bölgelerine günlük yemek servisi hakkında bilgi veren Milas Milli Eğitim Müdürü Ali Vurgun, Milas Mesleki Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulunarak Milas Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Veysel Öz’den bilgi aldı.

Müdür Vurgun, yemeklerin Milas Mesleki Eğitim Merkezi’nin atölyesinde 14 öğrenci, 2 personel ve çok sayıda Kızılay gönüllüsüyle hazırlandığını söyledi.

“HER ZAMAN GÖREV BAŞINDAYIZ”

Vurgun, “Bölgemizde ve ilçemizde gerçekleşen yangın afeti sebebiyle Milas Kaymakamı Sayın Mustafa Ünver Böke’nin talimatı ile 5 Ağustos’tan itibaren Milas Mesleki Eğitim Merkezimizde Kızılay ile işbirliği içerisinde, gönüllülerle birlikte yangından etkilenen halkımıza, kamu personeline günlük 4 bin 5 bin adet yemek hazırlıyoruz. Yemeklerimiz hijyenik koşullarda, Kovid-19 salgını sürecine uygun şekilde hazırlayıp da gönderiyoruz. Yemekler burada gece hazırlanıyor. Pişmiş halde sıcak sıcak paketlenerek afet bölgesine ulaştırılıyor. Kızılay gönüllüleri tarafından dağıtılıyor.

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık bey de  Milas Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu süreçte dayanışma içerisinde yaralarımızı sarmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah ülkemiz böylesi bir afeti bir daha yaşamaz. Ama ne zaman destek ve ihtiyaç olursa biz her zaman görev başındayız. Halkımıza, devletimize, milletimize hizmete her zaman hazırız.” dedi.

Milas’tan afet bölgelerine sıcak yemek servisinde görev alan Kızılay gönüllüsü Ahmet Raşit Şimşek, yangının büyümesiyle afetzedelere yardım etmek için hemen Ankara’dan Milas’a geldiğini anlattı.

“KIZILAY İLE OLAN TEK BAĞIM KAN VERMEKTİ”

Yemeklerin çok titiz bir şekilde hazırlandığını söyleyen Şimşek, erken saatlerde hazırlanan yemeklerin paketlendikten sonra afet bölgesine gönderilerek burada dağıtımının yapıldığını anlattı. Daha önce Kızılay ile olan tek bağının kan vermekten ibaret olduğunu ifade eden Şimşek, yangın bölgesine gelip Kızılay gönüllüsü olduktan sonra hayatında birçok şeyin şimdiden değiştiğini belirtti.

Şimşek, “Afet bölgesinde insanlara yardım etmek tarifsiz bir duygu. Burada bulunmaktan, insanımızın acılarına ortak olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Gönül ister daha güzel olaylarda birlikte olalım ancak bu afeti de bu şekilde birilik beraberlik içinde atlatacağız.” dedi.

Bölgedeki yangınlar nedeniyle büyük üzüntü yaşadığını söyleyen Nesrin Avcı da mahalledeki komşularıyla birlikte gönüllü olarak Milas Mesleki Eğitim Merkezi’ne gelerek çalışmalara destek verdiklerini ifade etti.  

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7612337/her-zaman-milletimize-devletimize-hizmete-haziriz