Yangın bölgelerinde incelemeler sürüyor

Muğla’da meydana gelen orman yangınları, kente adeta cehennemi yaşattı. Çıkan yangınlarda binlerce hektarlık ormanlık alan kül olurken, yüzlerce hayvan yangından dolayı zarar gördü. Çıkan orman yangınlarının kontrol alınmasıyla birlikte yangından dolayı mağdur olan yurttaşların yaraları sarılmaya başlandı. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan ve Süleyman Girgin, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Milas Belediye Meclis Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Milas Belediyesi Birim Müdürleri ve beraberindeki heyet Milas’ta yangından etkilenen mahalleleri ziyaret ederek yurttaşlarla buluştu. Sırasıyla Beyciler, Gökpınar, Mazı, Gökbel, Çökertme, Bozalan, Türkevleri, Gürceğiz, Akçakaya ve Fesleğen mahallelerini ziyaret eden heyet, yangın sonrası tespiti yapılan zararlarla ilgili bilgilendirmelerde bulunarak bu hasarların çözümü noktasında bilgi aktardı.

“Dönmez Ailesine Taziye Ziyareti”

Osman Gürün, Muhammet Tokat ve beraberindeki heyet geçtiğimiz günlerde elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden MUSKİ İçme Suyu Birimi personeli Muhammet Dönmez’in Akçakaya’daki acılı ailesine de taziye ziyareti gerçekleştirirken, Dönmez ailesine baş sağlığı dilekleri aktarıldı. Taziye evinde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Muhammet, genç ve çalışkan bir kardeşimizdi. Zamansız ayrılışı hepimizi derin bir üzüntüye sevk etti. Tekrar baş sağlığı diliyor, her zaman yanınızda olacağımızı ifade etmek istiyorum.” dedi. Gürün’ün ardından konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Yangın felaketinin yaralarını sarmakla uğraşırken gencecik bir kardeşimizin aramızdan ayrılması hepimizi yasa boğdu. Başta Dönmez ailesi olmak üzere tüm sevenlerine bir kez daha baş sağlığı dileklerimi iletiyorum.” dedi.

“Her Yarayı Birlikte Saracağız”

Gerçekleştirilen programda yurttaşların talepleri dinlendi ve hasar tespit çalışmaları hakkında yapılan rapor doğrultusunda bölge bazında bilgilendirmelerde bulunuldu. Yurttaşların taleplerini karşılama noktasında önemli bir çalışma yapıldığını kaydeden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Gün boyu yangından etkilenen köylerimizi dolaşıp hemşehrilerimizi dinledik. Milas’ta selamlaştığımız her hemşehrimizin morali yerinde. Her yarayı birlikte saracağız. Yangının izlerini tamamen silmek için hemşehrilerimize hizmet etmeye ve destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Yurttaşlarımızın Her Zaman Olduğu Gibi Yanındayız”

Mahalle ziyaretlerinde konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Yangından etkilenen mahallelerimizde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Gürün başkanlığında incelemelerimizi gerçekleştirdik. Büyük bir felaketi atlattık. Yangınla mücadele ederken hep birlikteydik; yangının yaralarını sararken de yine hep birlikteyiz. Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz yurttaşlarımızın yaralarını sarma noktasında önemli bir çalışmayı birlikte yürütüyoruz. Yurttaşlarımızın taleplerini yerine getirme noktasında hizmet üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Bir daha böyle acıları yaşamamak hepimizin en büyük temennisi.” dedi.

- Haber Milas, Gündem bölümünde yayınlandı
https://habermilas.com/haber/7639707/yangin-bolgelerinde-incelemeler-suruyor